Asus ROG Phone 2 Özellikleri Ortaya Çıktı

Asus ROG Phone 2 modelinin beklenen özellikleri ve fiyatı ortaya çıktı.

0
Asus ROG Phone 2

Asus mobil platformlarda oyun oynamayı sevenlere özel olarak tanıttığı ROG Phone serisine bir yenisini daha ekleme kararı aldı. Piyasaya ROG Phone 2 adı ile duyurulan bu yeni telefonun en ilginç özelliği ise Asus’un bu telefonu PUBG yapımcısı Tencent Games ile birlikte piyasaya sunacak olması. Böyle bir işbirliğinden doğal olarak telefonun oyun için gerekli optimizasyonlara ve yazılımlara önceden sahip olması beklentiler içerisinde.

Asus ROG Phone 2 herhangi bir mobil oyunu oynatacak kadar güçlü donanımlara sahip olmanın yanı sıra Tencent Games tarafından yazılım optimizasyonlarına da sahip olacak. Dolayısıyla Asus ROG Phone 2’nin bir mobil oyun canavarı olmasını beklemek yanlış olmaz.

ROG Phone 2 Geliyor

Donanımsal olarak ise piyasanın en güçlü mobil işlemcilerinden olan Sanpdragon 855’in bu telefonda kullanılacağı biliniyor. Ayrıca Asus ROG Phone 2 de bir dizüstü bilgisayar ya da bir masaüstü bilgisayar kadar yüksek RAM kapasitesi olduğu bilinenler arasında.

Şu an ki bilgiler dahilinde bu mobil platform 10 veya 12 GB RAM gücüne sahip olacak. Bilindiği gibi artık oyunların daha yüksek kapasitelere sahip depolama alanlarına çok daha fazla ihtiyaç duyması nedeniyle Asus Phone 2’de de bu ihtiyaç es geçilmemiş. Bu sistemde kullanıcıların depolama ihtiyacını karşılamak amacıyla 512 GB’lık dahili bir hafıza bulunacak.

Asus ROG Phone 2

Tüm güçlü sistemlerde olduğu gibi bu mobil platformda da ısınma problemini çözmek için özel sistemler düşünülmüş. Mobil oyun deneyimini geliştirmek ve sistemin rahat çalışmasını desteklemek amacıyla sistemde GameCool adı verilen soğutma sistemi kullanılmış.

Asus Phone 2’nin resmi fiyatı henüz açıklanmış değil. Ancak daha önceki Asus ROG Phone gibi fiyatının 900 dolar civarında olması bekleniyor. Tanıtım tarihi olarak ise Temmuz ayı beklentiler içerisinde.

Cevap Ver

Please enter your comment!
Please enter your name here