Blackmagic eGPU 2018 MacBook Pro Modellerini Güçlendirecek

Blackmagic eGPU fiyatı ve özellikleri ortaya çıktı. Blackmagic eGPU modeli neler sunuyor? İşte tüm detaylar.

0
Blackmagic eGPU
Blackmagic eGPU nedir?

Apple, bugün çok sürpriz bir kararla gündeme geldi. Marka tarafından, şimdilik beklenmeyen bir açıklama yapıldı ve 2018 MacBook Pro serisi yenilendi. Markanın yeni serilerle beraber bilgisayarlardaki saf gücü de arttırdığı ortaya çıktı. 15 inç ve 13 inç modeller olarak yenilenen seri, Intel Core i9 işlemcilerini de kullanarak bir ilke imza attı. Özellikle 15 inç modellerde sunulan 4.8 GHz seviyesine varan işlemciler, bir hayli ses getirecek gibi duruyor. Yeni modellerle beraber Apple’ın bir de sürpriz yaptığını gördük. Bu sürpriz Blackmagic eGPU kutusu oldu. MacBook Modellerini güçlendirecek olan Blackmagic eGPU serisine bakalım.

Blackmagic eGPU Ne Gibi Sistemler Sunuyor?

Kısacası e-GPU sisteminden ve Apple’ın duruşundan söz edelim. Bu teknoloji bilgisayarlara harici olarak ekran kartı bağlamanıza izin veriyor. İlgilenenlerin bileceği gibi birçok laptop modelinde ekran kartını değiştirmek pek mümkün değil.

Blackmagic eGPU
Blackmagic eGPU duyuruldu

Özellikle bilgisayarda oyun oynamak istiyorsanız, bu kutular bir hayli işinize yaratacak sistem araçlarıdır. Apple ise söz konusu kutulara çok geç resmi destek verdi. Ancak resmi destekler başladıktan sonra gelişim çok hızlı bir şekilde sunulmaya başlandı. İşte Blackmagic eGPU modeli de yeni serileri destekleyecek bir ürün olarak sunuldu.

Güçlü Donanım

Yeni ekran kartı kutusunun içerisinde AMD Radeon serisi bir ekran kartı bulunuyor. Radeon Pro 580 ekran kartı kullanan kutu, genel performans olarak oldukça yüksek değerlere ulaşılmasını sağlıyor. Öyle ki Radeon Pro 580 ekran kartı 8 GB GDDR5 belleğe sahip ve yeni mimari kullanıyor.

Kendi içerisinde bir soğutma sistemi sunan Blackmagic eGPU, 15 inç MacBook Pro modelini 3 kata kadar, biraz daha düşük bir seri olan 13 inç MacBook Pro modelini ise 8 kata kadar daha başarılı grafik performansı ile güçlendiriyor.

4 adet USB 3.0 ve Thuderbolt 3 bağlantılarının yanı sıra HDMI 2.0 bağlantısını da sunan cihazın fiyatı ise 699 dolar olarak açıklandı. Fiyat kısmında Apple’ın zamlarından etkilenmeyen bir kutudan söz ettiğimizi de ekleyelim.

Buradan Acer KG221QBMIX 21.5 inç Ekran incelemesine bakabilirsiniz.

Cevap Ver

Please enter your comment!
Please enter your name here