Bütçe Dostu Asus ROG Phone Telefonları Geliyor

Asus oyun telefonunun daha ucuz bir versiyonunu tanıtacak. Yeni akıllı telefonların özellikleri neler olacak?

0
ucuz Asus ROG Phone
daha ucuz Asus ROG Phone

Akıllı telefon sektörünün yeni sınıfı, oyun telefonları olarak karşımıza çıkıyor. İlk etapta bu alanda deneysel bir iki akıllı telefon modeli görmüş olsak da çok kısa bir süre içerisinde oyun telefonları geniş bir pazar payına sahip olmaya başladı. Bu noktada sürekli yeni akıllı telefonların tanıtılması da oldukça etkili oldu. Oyuncu telefonu olarak tanıtılan Asus ROG Phone modeli de bunlardan bir tanesi olmuştu.

Yeni akıllı telefonun daha önce detaylı incelemesini yapmıştık. Amiral gemisi akıllı telefon modellerinden bile daha üst düzey bir performans gösteren telefonun incelemesine aşağıda vereceğimiz linkten ulaşabilirsiniz. Telefonu yeniden gündeme gelmesinin nedeni ise bu model için yeni bir seri daha üretiliyor olması.

Asus ROG Phone Yeni Seçeneklerle Geliyor

Ana modelden farklı olarak Asus ROG Phone serisine yeni akıllı telefonların ekleneceği çıktı. Bu kez fark ise uygun fiyatlı oyun telefonu olarak yeni serilerin gelecek olması. İncelememizde de göreceksiniz, mevcut Asus ROG Phone modelinin 1000 dolara yakın bir fiyatı var. Beklenen rakam bu seviyede hatta daha üstü.

Marka bu durumun satışları etkileyeceğini düşünmüş olacak ki uygun fiyatlı oyun telefonu için seriyi güncelleme kararı almış durumda. Bu noktada Asus Z01QD kod adıyla yeni bir modelin daha geleceği TENAA üzerinde ortaya çıktı.

Asus ROG Phone, oyun telefonu
Asus ROG Phone yeni versiyon

TENAA üzerinden ortaya çıkan görseller, yeni akıllı telefonların hemen hemen aynı tasarımı sunacağını gösteriyor. Ancak bu kez tek bir arka kamera kullanılacağı görülüyor. Genel tasarımda da biraz daha küçük bir telefon olarak geleceği görülen yeni seçeneklerin, 128 GB ve 512 GB olmak üzere depolama alanı seçenekleri sunacağı beklentisi var. İşlemci kısmında ise yine Snapdragon 845 serisini göreceğiz.

Ayrıca bu modelin 6 ve 8 GB RAM bellek seçeneklerinin yanı sıra, daha uygun fiyatlı telefon olarak geleceği 4 GB RAM versiyonunun da bulunacağı belirtiliyor. Henüz her üç model için, daha doğrusu üç farklı versiyon için resmi açıklama bulunmuyor. Bu nedenle akıllı telefonun fiyatı ve tanıtım tarihi için kesin bilgiler elde etmemiz mümkün olmadı. Tanıtımın yapılmasının ardından detaylı incelemelere yer vereceğiz.

Buradan Asus ROG Phone İncelemesine Gidebilirsiniz.

Cevap Ver

Please enter your comment!
Please enter your name here