DayZ Xbox One Konsollarına Geliyor

Efsane oyun DayZ için sevindirici haber. Aradan geçen 5 yılın ardından oyunun konsollara geleceği açıklandı.

0
Bohemia, DayZ Xbox One
DayZ Xbox One erken erişim

İlk olarak Arma 2 oyununda bir ek paket olarak gördüğümüz DayZ, başlarda bir mod olarak karşımıza çıkmıştı. Zombi oyunları sınıfında yer alan Arma 2 mod, hayatta kalma odaklı bir mod olmuştu. Hayatta kalma oyunları için ilk örneklerden biri olan yapımın hemen sonrasında ise bir oyun olarak karşımıza çıktığını gördük. Bağımsız bir oyun olarak gelen DayZ, kısa süre içerisinde binlerce, hatta milyonlarca oyuncuya ulaştı. Bohemia Interactive tarafından sunulan yapım için en kötü nokta ise hayatta kalma oyunu için sadece PC platform desteğinin olması olmuştu. Şimdi ise bu konuda yeni bir haber geldi. DayZ Xbox One konsolları için geliyor.

DayZ Xbox One Ne Zaman Yayınlanacak?

2013 yılında yayınlanan bir oyun olsa da sadece PC platformu üzerinden devam eden yapımın, aradan geçen 5 yıl sonrasında sonunda konsollara geleceğinin müjdesini verelim. Gamescom 2018 etkinliği kapsamında verilen haberle beraber DayZ Xbox One versiyonunun geleceği açıklandı.

DayZ Xbox One, Gamescom 2018
DayZ Xbox One geliyor

Oyunun konsollara ilk kez çıkış yapacak olması nedeniyle haber sevinçle karşılandı. Zombi oyunları kategorisinde yer almasına karşın, çetin şartlarda hayatta kalma oyunları arasında da gösterilen yapımın, Xbox One konsolları için erken erişim sürümü yayınlanacak.

Erken erişim sürümü olarak yayınlanacak olan sürümün, 1.0 versiyon adıyla geldiğini göreceğiz. Erken erişim sürümü için verilen süre ise önümüzdeki hafta olarak açıklandı. 29 Ağustos tarihinde yayınlanacak olan erken erişim oyunuyla beraber yapım konsollara gelmiş olacak. Microsoft’un da destekleriyle beraber Xbox konsollarına gelecek olan yapımın, PS4 için ise gelmeyeceğini belirtelim.

İlerleyen günlerde neler yaşanır bilinmez. Şu an için PS4 versiyonu konusunda bir gelişme söz konusu değil. DayZ, Xbox One konsolları için yayınlandıktan sonra, PS4 içinde erken erişim versiyonunu görmek mümkün olabilir. Ancak şu an için gündemde böyle bir konu söz konusu değil. Bununla beraber DayZ Xbox One fiyatı içinde açıklamalar yapıldı. DayZ Xbox One fiyatı 30 dolar olarak açıklandı. Kullanıcıların Xbox üzerinden satın alabilecekleri oyunun ne zaman final sürümünün yayınlanacağı ise kesin değil.

Buradan For Honor Starter Edition Ücretsiz yazısına bakabilirsiniz.

Cevap Ver

Please enter your comment!
Please enter your name here