Doom 2 Battle Royale Modu Nasıl Oynanır?

Doom 2 Battle Royale Modu açıklandı. İşte efsaneye eklenen yeni mod...

0
Doom 2, Battle Royale Modu
Doom 2 Battle Royale Modu yükleme

Efsane olmuş, bir döneme damga vurmuş olan unutulmaz oyunlar ardı ardına gündeme gelmeye devam ediyor. Bu oyunlar arasında ilk sırada gelen yapımlardan birisi olan Doom 2 için de aynı durum geçerli. Çok gelişmiş ekran kartlarının olmadığı, çok yüksek performanslı işlemcilerin bulunmadığı yıllarda karşımıza çıkan Doom 2, adeta bir klasik olarak değerlendirilebilir. 1994 yılında satışa çıkan oyunun, hala ciddi bir oyuncu kitlesi olduğu şaşırtıcı. Zaten klasik olan yapım için son haberler, oyunun 2018 yılında yeniden konuşulmaya başlamasını sağladı. Öyle ki Doom 2 Battle Royale Modu ortaya çıktı.

Doom 2 Battle Royale Modu Yayında

PUBG ile bağlayan Fortnite ile devam eden Battle Royale çılgınlığı, eski yeni dinlemiyor. Sürekli bu alanda yeni yapımlar görüyoruz. Diyeceksiniz ki Doom ile ne alakası var? İşte tam da bu noktada yeni bir mod karşımıza çıkıyor.

2 gün önce Doom 2 Battle Royale Modu yayınlandı. Klasikler arasında yerini almış olan yapım için yeni oyun modu gelmiş oldu. Battle Royale çılgınlığının bir virüs gibi yayıldığı günlerde Doom 2 haberinin çok sürpriz olduğunu söylemek de yanlış olur. Hemen 1994 yapımı oyunda Battle Royale modunun nasıl ele alınacağından söz edelim.

Modun ilk dikkat çeken kısmı 64 oyuncuya kadar destek veriyor olması. Oyuncular, 3 haritanın birleştiği bir haritayla karşı karşıya kalıyor. Harita içerisinde kullanılan yapı oyunun yapısıyla aynı. Yani ekstra bir detay beklemeyin. Bir mod olarak geldiği için grafiklerde aynı. Buna karşın geniş haritada silahlar ve cephanelerde yine moda yakışır bir şekilde etrafa dağıtılmış durumda. Peki, bu modu nasıl oynayabileceğiz.

Doom 2 Battle Royale Modu Yükleme

Modu oynamak için yapacağınız işlemler oldukça basit. Tabii ki Doom 2 oyununa sahip olmanız gerekiyor. Oyuna sahipseniz Moddb sitesi üzerinden “Doom Royale” şeklinde arama yaptırmanız ve modu indirmeniz gerekiyor.

Sadece 216 kb gibi bir boyutu olan mod dosyalarını oyunun mod dosyalarının içerisine atmak yeterli oluyor. Yeni mod gösteriyor ki Battle Royale bir oyun türü olmaktan çıktı. Artık bu bir akım haline geldi ve spor oyunlarında bile aranan bir bölüm olarak bakılmaya başlandı.

Buradan güncel Marvel’s Spider Man fiyatlarına bakabilirsiniz.

Cevap Ver

Please enter your comment!
Please enter your name here