Everest Rampage KB-R01 Oyuncu Klavyesi İnceleme

  Uygun fiyatlı oyuncu klavyesi Everest Rampage KB-R01 nasıl özellikler sunuyor? Fiyatlar nasıl? İşte tüm bilgiler.

  0
  ucuz klavye, Everest Rampage KB-R01
  Everest Rampage KB-R01 özellikleri

  Oyuncu ekipmanları içerisinde önemli bir yere sahip olan oyuncu klavyesi modelleri, her geçen gün biraz daha zenginleştiriliyor. Bu alanda hizmet veren dev markaların sürekli olarak yeni ürünlerini görüyoruz. Fakat her zaman için uygun fiyatlı klavye modelleri daha çok ilgi çekiyor. İşte bugün ki konuğumuzda uygun fiyatlı gamer klavye Everest Rampage KB-R01 serisi.

  Direk Geçiş İçin

  >>Tasarım Özellikleri
  >>Teknik Özellik
  >>Fiyatı
  >>Alınır Mı?
  >>Tus Sorununu Çözme

  Everest Rampage ürünlerinin içerisinde yer alan yeni model, hem fiyatı hem de özellikleri ile dikkat çekiyor. Hemen Everest Rampage KB-R01 oyuncu klavyesi detaylarına bakalım.

  Everest Rampage KB-R01 Oyuncu Klavyesi Tasarımı Nasıl?

  Uygun fiyatlı da olsa, pahalı serilerden de biri olsa oyuncu klavyesi için tasarım en çok önem verilen konulardan bir tanesi. Everest klavye bu konuda isteneni verecek cinsten. Standart tuş dizilimini ve Numlock tuşlarını barındıran klavye, asimetrik kesimlere sahip bir tasarımla geliyor. F tuşlarının üzerinden özel olarak kısayollar için programlanabilir 4 adet tuş dizilimine yer verildiği görülüyor.

  Everest Rampage, KB-R01
  Everest Rampage KB-R01 tasarım özellikleri

  Tuşların biraz daha dikkat çekici hale getirilmesi adına “W,A,S,D” tuşlarının ve ok tuşlarının mavi renklerle zenginleştirildiğini görüyoruz. Alt kısımda birde destek bölümü bulunan Everest klavye, genel olarak şık bir tasarım sunuyor.

  Tasarım kısmında Rampage klavye ile sunulan en büyük ayrıcalık ise suya dayanıklı olması. %100 bir suya dayanıklılık söz konusu değil ancak yine de belli bir seviyeye kadar sıçramalara ve sıvı temaslarına dayanıklı bir tasarım söz konusu. Everest KB-R01 tasarımı konusunda son detay ise klavyenin kablolu bir model olduğu.

  Everest Rampage KB-R01 gamer klavye Özellikleri

  Teknik özellikler kısmında Rampage KB-R01, ilk olarak makro tuşları ile dikkat çekiyor. Ayarlanabilir tuşlar olarak belirtilen tuşlarla beraber kullanıcılara özel kısayol tuşu atama imkanı veriliyor. Kendi kısayollarınıza ulaşmanız için bu tuşları planlayabiliyorsunuz.

  oyuncu klavye, Everest Rampage KB-R01
  Everest Rampage KB-R01 fiyatı

  Bunun yanında Everest KB-R01, oldukça sessiz bir deneyim sunuyor. Tuş sesleri kısmında oldukça iyi bir seviyede klavyenin sunulduğunu söyleyebiliriz. Makro tuş yapısını benimseyen klavyenin özellikleri konusunda son detay ise tak çalıştır olması. Unutmadan klavyenin üzerinde Windows kilit tuşu özelliğinin bulunduğunu da ekleyelim. Böylelikle oyun keyfinizin bölünmesi engelleniyor.

  Everest Oyuncu Klavye Fiyatı Nasıl?

  Tüm özellikler ve tasarım içerisinde, kullanıcıların en çok seveceği bölüm kesinlikle Everest Oyuncu Klavye fiyatı. Fiyat kısmında diğer serilerden çok daha uygun aralıkta bir ürün görüyoruz. Modelin fiyatı 30 ile 55 TL arasında değişiyor. Bu rakamlarda alınabilecek bir ürün sunulduğunu söylemek gerekiyor. Her ne kadar eksik yönleri olsa da klavyenin fiyatı durumu toparlıyor ve biraz daha ideal bir ürünle karşı karşıya kalıyorsunuz.

  Everest Rampage KB-R01 tuş sorunu
  Everest Rampage KB-R01 klavye sorunu

  Alınır Mı?

  İncelememiz için son olarak yorum kısmına geçelim. Dediğimiz gibi ürün, özellikler kısmında çok başarılı bir model değil. Bir Razer ya da bir SteelSeries ürünlerinin performansını beklemeyin. Ayrıca ışıklandırma olmaması da oldukça olumsuz bir yön olarak gösterilebilir.

  Fakat fiyatı göz önüne aldığımız zaman bu olumsuzluklar bir nebze olsun ortadan kalkıyor. İşin özüne gelecek olursak, bu bütçeye tercih edebileceğiniz güzel bir klavye. Fakat biraz daha başarılı bir oyuncu klavyesi istiyorsanız, bütçenizi biraz daha yükseltmeniz gerekecek.

  Everest Rampage KB-R01, oyuncu klavyesi
  uygun fiyatlı Everest Rampage KB-R01 klavye

  Everest Rampage KB-R01 Tuş Sorunu

  Son olarak kullanıcılardan sıkça gelen mesajlar üzerine bir ekleme yapalım. Bazı kullanıcılar Everest Rampage KB-R01 Tuş Sorunu yaşandığını belirtiyor. Klavyenin bazı tuşlarında takılma ya da bu tuşların algılama sorunları yaşatabildiği yönünde mesajlar geliyor. Yön tuşlarının karışması, spacebar tuşunun algılama sorunu gibi sorunlar için yapabileceğiniz bazı işlemler var. Yapacağınız işlemler şöyle;

  • Klavyenin “FN” tuşuna basın ve “REC” tuşuna 5-6 saniye kadar basılı tutun. Beyaz ışık yanmalı.
  • İkinci denemede ise “FN” tuşuna basıp bu kez “Q” harfine basmanız. Yine bir süre basılı tutmanız gerekiyor.
  • Son olarak yön tuşlarında karışma varsa, “FN” tuşuna basın ve bu kez “W” tuşuna 5-6 saniye basılı tutun.

  Sorunun çözülmesi gerekiyor. Eğer sorun devam ediyorsa yorum bölümünden bizlere ulaşabilirsiniz.

  Buradan Rampage sgm-rx9 incelemesine bakabilirsiniz.

  Cevap Ver

  Please enter your comment!
  Please enter your name here