FIFA 19 Futbolcu Puanları Nasıl Belirlenecek?

FIFA 19 Futbolcu Puanları nasıl hesaplanıyor belli oldu. İşte yapılan resmi açıklamalarla beraber işleyen sistemin detayları.

0
Detaylarıyla FIFA 19 Futbolcu Puanları
EA Games sistemleri

EA Games ile KONAMI arasındaki yarış, bu yıl hiç olmadığı kadar sert geçecek gibi gözüküyor. Öyle ki gelen bilgiler her iyi firmanın da yeni oyunlarında belli bir seviyenin üzerine çıkmayı başaracağı yönünde. İlk hamleler FIFA 19 oyunu için geldi. Şampiyonlar Ligi artısı, Ronaldo’nun transferi sonrasında hızlı geçiş süreci derken, gündemden düşmeyen yeni oyunun tüm bu haberlerinden sonra ise PES sahneye çıktı.  Önce PES 19 için demo tarihi ortaya çıktı. Hemen sonrasında ise PES 19 Türkiye Ligi müjdesi geldi. Bir oradan bir oradan haberler gelmeye devam ederken bu kez ise FIFA 19 Futbolcu Puanları için detaylar ortaya çıktı.

FIFA 19 Futbolcu Puanları Hesaplamaları Özenle Yapılıyor

FIFA 19 Futbolcu Puanları henüz açıklanmış değil. Hangi sporcunun reytinglerinin nasıl olacağını şu an için bilmiyoruz. Aslında serinin her oyununda bu kısım en çok merak edilen kısım olarak karşımıza çıkıyor. Hangi futbolcunun oyunda ne kadar puana sahip olacağı, hem en iyiler listesinin oldukça önemli bir aşaması hem de oyunun gerçekçiliği konusunda oldukça önemli bir detay.

Hal böyle olunca FIFA 19 Futbolcu Puanları için yapılan hesaplamalarda merak ediliyor. İşte merak edilen bu sistem için açıklamalar en yetkili isimden geldi. EA Games FIFA analiz ekibi lideri olan Michael Mueller bu konuda merak edilen sistemi açıkladı. Açıklanan sistem ise oldukça ilginç sonuçları ortaya koyuyor.

FIFA 19 Futbolcu Puanları sistemi
Oyuncu puanları

Michale Mueller tarafından yapılan açıklamaya göre 9 bin kişilik bir analiz ekibi var. Bu analiz ekibinin görevi, 18 bini aşkın futbolcuyu tek tek izlemek ve yorumlarını tarafsız bir şekilde yapmak. Elde edilen sonuçlar ise yıl boyunca elde edilen istatistiklerle karşılaştırılıyor.

İstatistikler ile yapılan değerlendirme sonrasında ise FIFA 19 Futbolcu Puanları hesaplanıyor ve her futbolcunun öne çıkan özelliği belirleniyor. Aslında bu sistemin daha önceki serilerde de kullanıldığını biliyoruz. Yine de FIFA 19 Futbolcu Puanları için çok daha dikkatli bir çalışma yürütüldüğünü söylemek yanlış olmaz. 28 Eylül tarihinde satışa sunulacak olan oyunun ortaya çıkmasından sonra puanların ne kadar başarılı olduğunu göreceğiz.

Cevap Ver

Please enter your comment!
Please enter your name here