FIFA 19 Nasıl Olacak? Tüm FIFA 19 Yenilikleri

EA Games yeni FIFA oyunu için detayları açıklamaya devam ediyor. Yeni oyunun fiyatları nasıl olacak? Oyunun tüm detayları ve özellikleri ve detayları haberimizde.

0
EA GAMES FIFA 19 detayları
Yeni FIFA tüm özellikler

Futbol oyunları, daha genel kapsamda spor oyunları içerisinde belli başlı yapımlar bulunuyor. Tüm oyunların içerisinde lider konumda olan bu yapımların başında da FIFA serisi geliyor. İlk FIFA oyunu olan “FIFA 94” yapımının piyasaya sürüldüğü 1993 yılında bile oyunun bu günlere geleceği net bir şekilde görülmüştü. Zamanına göre çok daha başarılı bir yapı ve çok daha gerçekçi dinamikler sunan seri, geldiğimiz noktada da en gerçekçi futbol oyunu sıfatını korumayı başarıyor. İşte bu noktada merakla beklediğimiz oyun ise FIFA 19 oyunu. Son seri olarak karşımıza çıkacak olan yapımın, EA Games tarihinde ne kadar başarılı bir yeri olacağına tüm özellikleri ve yenilikleri ile bakalım.

Not: Detaylara geçmeden önce belirtelim ki bu konumuz sürekli olarak güncellenecek. Oyunun çıkış tarihine kadar paylaşılan tüm haberleri, sistem gereksinimlerini, yeni açıklanan ligleri, FIFA 19 fiyatlarını ve daha birçok ögeyi sürekli olarak eklemeye devam edeceğiz. Yazı içerisinde oyun için oluşturduğumuz haberler bölümünden tüm güncel gelişmelere ulaşabilirsiniz.

FIFA 19 Yenilikleri Neler Olacak?

Hemen oyunla beraber gelecek özelliklerden ve yeniliklerden bahsedelim. En gerçekçi futbol oyunu temasıyla gelecek olan yapımın, birçok yeni özelliği bulunacak. Gelin detayları inceleyelim.

FIFA 19 yenilikleri
EA GAMES yeni FIFA

Dinamik Taktik Sistemi Yenileniyor

Yeni oyunla beraber taktik bölümünde önemli güncellemeler görmemiz mümkün olacak. EA Games tarafından açıklanan bilgilere göre bu kısım yeniden güncellenmiş durumda. Yeni oyun, maç içerisinde size çok daha fazla taktik yetkisi verecek.

Maç içi ayarlamalara gelecek olan yeni seçeneklerin detaylarını bilmiyoruz ancak çok daha gelişmiş bir sistemle karşı karşıya kalacağımız kesin. Oyunculara da yeteneklerine göre yeni taktik yönetimleri verebileceksiniz. Ön işleme özelleştirme sistemiyle beraber kendi oyun sisteminizi oyuncularınıza aktarmanız mümkün olacak.

Oyuncuların Hareketleri Yeni Bir Teknolojiyle Aktarılıyor

Dikkat çekmek istediğimiz kısım tam da bu kısım. PES ile FIFA arasında bu konuda amansız bir yarış var. FIFA 17 hatta 18 dönemine kadar KONAMI oyuncu hareketlerinde biraz daha önde gösteriliyordu. Fakat başta dediğimiz gibi bu sene konsept en gerçekçi futbol oyunu. Bu nedenle EA Sports yeni bir sisteme geçmiş.

Oyuncuların kişiliği ve karakterini çok daha iyi analiz eden bir sistem geliştiren firma, oyuncu hareketlerine göre yeni animasyonlar, yeni hareketler, yeni koşma stilleri ve fiziksel vuruş animasyonlarını sisteme dahil ediyor. Taktiksel kalkanlama, oyuna göre daha başarılı dizilim gösteren yapay zeka gibi artılar göreceğiz.

Yeni FIFA 19
FIFA taktik sistemi

Kısa bilgi: Üste segment futbolcuların hareketleri birebir olarak oyuna aktarılmış durumda. Top sürmeden serbest vuruş bölümlerine kadar en gerçekçi dinamikleri göreceğiz. Bu teknolojinin adı ise Real Player Motion Technology olarak açıklandı.


FIFA 19 Haberleri (Sürekli Güncel, son Gelişmeler)

30/06/2018 – FIFA 2019 ile Ultimate Team Değişiyor

FIFA serisinin en başarılı ve en çok dikkat çeken kısmı olan Ultimate Team yenileniyor. Yeni oyunla beraber kullanıcılar oyuncu puanları ve oyun kartları konusunda paket içeriklerinden çok daha fazla bilgi alabilecek. Detaylara linkten ulaşabilirsiniz.

19/07/2018 – FIFA Ronaldo Juventus Fragmanı Yayınlandı

Ronaldo’nun Juventus takımına transfer olmasının ardından yapılan düzenlemeler devam ediyor. Bu kez oyunun Real Madrid ile hazırlanan fragmanının yerine yeni Juventus fragmanı yayınlandı. Detaylara ve fragmana linkten ulaşabilirsiniz.

31/07/2018 – Oyuncu Puanları Nasıl Belirlenecek?

FIFA 19 için oyuncu puanlarının nasıl hesaplandığı ortaya çıktı. Peki, bunun için nasıl bir sistem kullanılacak?

31/07/2018 – Yeni FIFA Ön Sipariş Fiyatları Açıklandı

Dolar kuru FIFA serisini de vurdu. Oyunun ön sipariş fiyatları can yakıyor. Özellikle PS4 kullanıcılarının bir hayli canını sıkacak olan ön sipariş fiyatlarına yukarıdaki linkten ulaşabilirsiniz.

02/08/2018 – FIFA Street Modu Nedir?

Sokak futbolu geri dönüyor. 5 vs 5 maçlara hazır mısınız? İşte yeni oyunla beraber geleceği ortaya çıkan yeni modun tüm detayları.

06/08/2018 – FIFA Hayatta Kalma Modu Nasıl İşleyecek?

Yeni bir mod daha ortaya çıktı. FIFA hayatta kalma modu oyunun yapısını nasıl değiştirecek?

28/08/2018 – FIFA 19 Sistem Gereksinimleri Açıklandı

Oyunun merakla beklenen sistem gereksinimleri de açıklanmış oldu. İşte PC oyunları için merak edilen o detaylar!


Top Kontrolleri Değişiyor

FIFA 19 ile top hareketleri çok daha gerçekçi hale getiriliyor. Artık topun futbolculara ne kadar şiddetli geldiği algılanabilecek. Top kontrollerini çok daha başarılı hale getirecek olan yeni sistem, vuruş şiddetinin de çok daha hassas bir hale gelmesini sağlıyor. Artık çok daha şiddetli vuruşlar yapabilir ya da tam tersi olarak çok daha kısa dokunuşlar gerçekleştirebileceksiniz.

Alex Hunter Artık Oldu

Seriyi takip edenlerin yakından bileceği gibi Alex Hunter FIFA 17 serisiyle beraber karşımıza çıkmıştı. EA Games, Alex Hunter ile bir futbol oyununa hikaye eklemiş ve oldukça hoş karşılanmıştı.

Yeni oyunda da yine hikaye kısmında karşımıza Alex Hunter çıkacak. Bu kez yeni sezonda yolumuza devam edeceğiz. Kesin bir bilgi yok ancak bu sezon pek beklenmedik bir şekilde Alex Hunter kariyeri son bulacak. Bu kısmı da merakla bekliyor olacağız. Öyle ki sürprizler gelecek gibi duruyor.

FIFA 19 hakkında her şey
EA Games yeni oyun

Şampiyonlar Ligi Yine Yeni Yeniden

10 yıl kadar öncesinde FIFA serisi Şampiyonlar Ligi moduyla oynanabiliyordu. Ancak PES’in lisansları satın almasının ardından FIFA’nın en büyük eksikliği Şampiyonlar Ligi olmuştu. Şimdi ise bu sistem değişiyor. Bu sene Şampiyonlar Ligi lisanları FIFA’nın eline geçiyor. Avrupa Ligi ve Süper Kupa maçlarını da oynayabileceğiniz oyunda, her oyun modu içerisinde Şampiyonlar Ligi mücadelelerini oynayabileceğiz. Ultimate Team içinde yeni lig sunulacak.

Oyun Ne Zaman Çıkacak?

FIFA 19 tüm platformlar için gelecek. PS4, PC, XBOX One için gelecek olan oyunun çıkış tarihi ise 28 Eylül olarak açıklandı.

Oyun hakkında tüm güncel gelişmelere yazı içerisinde sunduğumuz haberler bölümünden ulaşmanız mümkün. Gelişmeleri ve yeni modları aktarmaya devam edeceğiz. Şimdilik detaylar bu şekilde.

Uyarı: Yazıların izinsiz ve kaynak gösterilmeden alınması suçtur. Yazıları izinsiz olarak ve kaynak göstermeden kullanılması durumunda telif hakkı işlemleri başlatılacak ve yasal işlemler uygulanacaktır.

Cevap Ver

Please enter your comment!
Please enter your name here