FIFA 19 Ön Sipariş Fiyatları Şok Etkisi Yarattı

Merakla beklenen FIFA 19 için ilk fiyatlar belli oldu. Hemen belirtelim ön sipariş fiyatları can sıkıcı.

0
Şaşırtan FIFA 19 Ön Sipariş fiyatı
FIFA 19 fiyatları belli oldu

Oyun dünyasında şu an için gündem futbol oyunları gibi gözüküyor. Öyle ki bu alanda çok önemli yapımlar satışa çıkmak üzere. Her sene yayınlanan FIFA ve PES yapımlarının, bu yıl gelecek oyunları olan FIFA 19 ve PES 19 için gelen haberler ise pek memnun edici değil. Çok kısa bir süre önce Ronaldo düzenlemesiyle gündeme gelen FIFA 19 yapımının ise tepkilerin hedefinde olduğunu belirtelim. Öyle ki oyunun açıklanan FIFA 19 Ön Sipariş fiyatları, her zamankinden çok konuşulacak. Bu kez EA Games tarafından belirlenen fiyatlar kullanıcıları hiç memnun etmeyecek.

FIFA 19 Ön Sipariş Fiyatları El Yakıyor

Açıklanan rakamlar şimdiye kadar serinin en yüksek fiyatları olarak karşımıza çıkıyor. Hem oyunun fiyatının yüksek olması hem de yapımın dolar üzerinden satılması ve oluşan kur farkı nedeniyle arada ciddi bir uçurum olduğu görülüyor. Buna göre oyunun PS4 sahiplerini epey bir üzeceğini de söyleyebiliriz. Öyle ki PS4 için açıklanan fiyatlar şöyle;

FIFA 19 Ön Sipariş standart Paket fiyat: 359 TL

FIFA 19 Ön Sipariş Şampiyonlar Ligi fiyatı: 449 TL

FIFA 19 Ön Sipariş Ultimate Paket Fiyatı: 500 TL

Sonunda bu oyunun da 500 TL gibi bir fiyatla satıldığını görmek mümkün oldu. Şampiyonlar Ligi yeniliğini almak istiyorsanız en az 449 TL gibi bir ödeme yapmanız gerekiyor. Açıklanan tüm bu fiyatlar şu an için PS4 sürümünde karşımıza çıkıyor. Bu rakamların bilgisayar versiyonu için nasıl olacağı konusunda bir bilgi yok. Daha doğrusu Türkiye’de fiyatların nasıl olacağı konusunda bir bilgi bulunmuyor. Muhtemelen en ucuz PC sürümü de yine 250 TL ve üzeri bir rakamdan başlayacaktır.

İşte FIFA 19 Ön Sipariş detayları
ön sipariş fiyatları

Açıklanan bu fiyatların karşılığının ne olacağı konusunda yorum yapmakta oldukça güç. Öyle ki ilk fiyat açıklamasından sonra başta sosyal medya olmak üzere birçok platform üzerinden fiyatların çok yüksek olduğu yönünde yorumlar gelmeye başladı. Bu rakamlarla beraber oyunun çok satmasını düşünmüyoruz. En azından PS4 versiyonu için 500 TL gibi bir rakamı her kullanıcı kabul etmeyecektir. Fiyat konusunda bir düzenleme yapılıp yapılmayacağını ise zaman gösterecek.

Güncelleme

Serinin bilgisayar versiyonu için ise bazı oyun sitelerinde ön siparişler açıldı. PC versiyonu için kampanyalarla beraber fiyatlar 230 TL ile 350 TL arasında değişiyor.

Cevap Ver

Please enter your comment!
Please enter your name here