Forza Horizon 2 Ücretsiz Olacak

Forza Horizon 2 ücretsiz sürümüyle yeniden gündemde. Microsoft oyunu Xbox Store'dan kaldıracak mı? İşte tüm detaylar.

0
Xbox Store Forza Horizon 2, Microsoft
Microsoft Forza Horizon 2

Microsoft, oyun dünyasında özellikle yarış oyunları kategorisiyle öne çıkmaya başladı. Diğer kategorilerde pek öne çıkan yapımları olmasa da yarış ve simülasyon kategorisinde Forza oyunlarıyla gündeme gelen firma, şimdilerde ise Forza Horizon 4 oyunu üzerinde çalışmalarına devam ediyor. Çok kısa bir süre sonra çıkış yapması beklenen yeni oyun için gelen detayları da belli aralıklarla aktarmaya devam ediyoruz. Ara ara paylaştığımız bu yazılarda ne kadar iddialı bir oyuna hazırlandığımızı da vurguluyoruz. Fakat bu kez konumuz serinin eski oyunu Forza Horizon 2. Öyle ki yeni oyunla beraber Microsoft’un eski seri için bazı sürprizleri olacak ve Forza Horizon 2 Ücretsiz sürüm müjdesi gelecek.

Microsoft Forza Horizon 2 Ücretsiz Açıklaması Yaptı Mı?

Hemen detaylardan söz edelim. Bugün ortaya çıkan bilgilere göre yeni oyunun yayınlanmasıyla beraber seride bazı değişiklikler olacak. Serinin dördüncü oyununun yayınlanmasının ardından firma Forza Horizon 2 için mağaza sürecini sonlandıracak. Elde edilen bilgilere göre oyunun 30 Eylül itibariyle Xbox Store üzerinden tamamen kaldırılacağı öğrenildi.

Forza Horizon 2 Ücretsiz sürüm için haberlerin ortaya çıkmasının nedeni de tam olarak bu. Yani artık oyunu resmi mağaza üzerinden satın alamayacaksınız. Tabii ki oyuna sahip olan kullanıcılar için herhangi bir değişiklik olmayacak ancak bundan sonraki süreçte oyunun tamamen ücretsiz olarak sunulabileceği belirtiliyor. Özellikle deneme amaçlı olarak yapımın ücretsiz bir şekilde oynanabileceği konusunda bilgiler var.

Forza Horizon 2 ücretsiz, Microsoft
Forza Horizon 2 Xbox Store kararı

Forza Horizon 2 Ücretsiz sürüm için bir haberimiz daha var. Eğer Xbox Live Gold üyeliğiniz var, şu an itibariyle Horizon 2 oyununa tamamen ücretsiz olarak erişebileceksiniz. Oyunun ücretsiz olarak Ağustos sonuna kadar oynanabilir olacağından söz ediliyor. Kısacası oyun tamamen mağazadan kaldırılmadan önce, Live üyelerine özel olarak ücretsiz bir şekilde sunulmuş olacak.

Dediğimiz gibi 30 Eylül tarihinden sonra tamamen yapımın mağazadan kaldırıldığı görülecek. Şimdilik odaklanılan oyun ise Forza Horizon 4 yapımı. 2 Ekim itibariyle çıkış yapmasını beklediğimiz oyunun, her geçen gün yeni detayları ortaya çıkıyor. Bakalım serinin ikinci oyunu sonrasında yeni oyun için daha ne gibi sürprizler göreceğiz.

Cevap Ver

Please enter your comment!
Please enter your name here