Forza Horizon 4 Türkçe Dil Desteği Alacak Mı?

Forza Horizon 4 Türkçe Dil Desteği için üzücü haber geldi. İşte Microsoft Türkiye tarafından yapılan yeni açıklamalar.

0
Forza Horizon 4 Türkçe Dil Desteği geliyor mu?
Microsoft Türkiye

Yarış oyunlarında belli bir ekol oluşmuş durumda. Bir dönem NFS serisinin elinde tuttuğu liderliği yavaş yavaş simülasyon yönleri ağır basan yarış serileri alıyor. Söz konusu simülasyon kısmı olunca bu alanda ilk akla gelen firma Microsoft oluyor. Forza serileriyle yarış oyunlarında kendisini temsil eden marka, özellikle Xbox kullanıcıları için sunduğu ayrıcalıklarla gündeme geliyor. Bu noktada markanın yeni oyununu da merakla bekliyoruz. Forza Horizon 4 adıyla, serinin devamı niteliğinde olacak olan yeni oyunun kısa süre sonra geleceğini de biliyoruz. Fakat bu kısımda bizi biraz daha heyecanlandıran bir gelişme var. Forza Horizon 4 Türkçe Dil Desteği.

Evet. Uzun süredir oyunun Türkçe dil desteğiyle gelmesini bekliyoruz. Bu bir iddia değil, doğrudan firmanın yaptığı açıklamaydı. Ancak son gelen haberler Forza Horizon 4 Türkçe Dil Desteği konusunda pek hoş karşılanmayacak gelişmelerin yaşandığını gösteriyor.

Forza Horizon 4 Türkçe Dil Desteği Altyazıyla Sınırlı Kalabilir

Microsoft Türkiye tarafından yapılan ilk açıklamada Forza Horizon 4 Türkçe Dil Desteği konusunda bilgiler verilmişti. Bu resmi açıklamada oyunun Türkçe dublajlı bir şekilde geleceğini öğrenmiştik. Yeni yapımın Türkçe dublajlı olması, tabii ki Türk oyun severleri bir hayli heyecanlandırmıştı. Ancak yeni bir gelişme yaşandı. Yine Microsoft Türkiye tarafından bir açıklama yapıldı.

Forza Horizon 4 Türkçe Dil Desteği
Forza Horizon 4 Türkçe Dil Desteği açıklaması

Bu kez açıklamada verilen haberler, Forza Horizon 4 Türkçe Dil Desteği için dublaj gelmeyeceğini ortaya koydu. Firma tarafından sosyal medya üzerinden yapılan açıklamada, oyunun Türkçe dublajlı bir şekilde gelmeyeceği resmi bir şekilde onaylanmış oldu. Teknik sorunlar nedeniyle böyle bir karar aldıklarını belirten Microsoft Türkiye ekibi, oyunda yer alacak olan Türkçe desteğinin ise altyazı olarak devam edeceğini açıkladı.

Bu demek oluyor ki yapımı Türkçe altyazılı ve menüleri Türkçe bir şekilde oynayabileceğiz. Hemen bir haber daha verelim. Eğer oyunu Türkçe dublajlı olduğu için Xbox Store üzerinden ön sipariş olarak aldıysanız, bu durumda oyunu geri iade edebileceksiniz. Microsoft Türkiye tarafından yapılan resmi açıklamada bu konuda da bilgiler verildi.

Buradan Quake Champions Ücretsiz detaylarına bakabilirsiniz.

Cevap Ver

Please enter your comment!
Please enter your name here