Honor Play Türkiye Satışı için Müjdeli Haberler Geldi

Honor'un oyun telefonu ülkemizde de satışa çıkacak. Yapılan bilgilendirme haberimizde.

0
Huawei, Honor Play, oyuncu telefonu
Oyuncu telefonu Honor Play

Akıllı telefonlarda yeni bir trend var. Sitemizde de çok kez incelediğimiz oyuncu telefonları, akıllı telefonlar için yeni sınıflardan biri oldu. Mobil oyun sektörünün ne kadar başarılı bir hal aldığını ve ne kadar büyüdüğünü düşünecek olursak, oyuncu telefonlarının satışı günden güne artış gösterecektir. ZTE, Asus, Xiaomi ve daha birçok markanın bu alanda yeni akıllı telefonlarını görüyoruz. Bu modellerden birisi de Honor Play akıllı telefonları.

Huawei çatısı altında yer alan Honor markasının telefonunu daha önce incelemiştik. Şimdi ise yeni modelin ülkemiz satışı için önemli gelişmeler yaşanıyor.

Honor Play Türkiye Satışı Ne Zaman Başlayacak?

Oyuncu telefonu sınıfında olan Honor Play modelinin, ülkemizde satışı bulunmuyordu. Daha önce yazdığımız incelememizde de bundan söz etmiştik. Yeni akıllı telefonun sadece kendi ülkesinde satışı vardı ve bu modelin ne zaman tanıtılacağı konusunda bir bilgi yoktu. Şimdi ise Honor Play Türkiye satışı için yeni bilgiler ortaya çıktı.

Honor Play fiyatı
Honor Play oyuncu telefonu

Oyun odaklı akıllı telefonun ne zaman satışa çıkacağı konusunda da bilgiler verildi. Honor tarafından yapılan resmi açıklama sonrasında, söz konusu akıllı telefonların ülkemizde de satışa çıkacağı kesinleşti. Play modelinin ülkemizde de kesin olarak satıldığını göreceğiz. Bunun dışında yeni modelin ne kadar fiyatla satışa çıkacağı kısmında ise bir bilgi bulunmuyor. Muhtemelen 2 bin TL üzerinde bir akıllı telefon göreceğiz.

Honor Play, Huawei
Huawei Honor Play

Çıkış tarihi için ise Eylül ayı gösteriliyor. Henüz Honor Play çıkış tarihi için kesin bir açıklama yok ancak Eylül ayı içerisinde telefonları görebileceğiz. Dediğimiz gibi daha önce bu modeli detaylı olarak incelemiştik. Şimdi kısaca özelliklerden söz edelim ve detaylı incelememizi paylaşalım.

Telefon özellikler kısmında, 6.3 inçlik ekranıyla dikkat çekiyor. Ekran yüzeyi oldukça büyük olan telefon, 1080 X 2340 piksel çözünürlük değeri sunuyor. Buna karşın telefonun Kirin 970 işlemcileriyle beraber geldiğini ve telefonun GPU Turbo teknolojisine sahip olduğunu görüyoruz. Bu modelde 16 MP + 2 MP çift arka kamera olduğunu da ekleyelim. Daha detaylı bilgiler için aşağıda vereceğimiz linkten incelememize gidebilirsiniz.

Telefonun İncelemesine Buradan Ulaşabilirsiniz.  

Cevap Ver

Please enter your comment!
Please enter your name here