HTC Vive Özellikleri ve Türkiye Fiyatı

  HTC Vive Türkiye Fiyatı açıklandı... İşte rakamlar.

  0
  HTC Vive

  Sanal gerçeklik başlıkları içerisinde en iddialı serilerin başında HTC Vive geliyor. Bir sanal başlıktan beklenen hemen her şeyi sunan seri, yurt dışında ciddi satış rakamlarına ulaşmayı başardı. Ülkemizde de yakından takip edilen sanal başlıklardan biri olan HTC Vive, dün itibariyle resmi olarak Türkiye’ye de giriş yapmış oldu.

  HTC Vive Türkiye Fiyatları Nasıl?

  Bahçeşehir Üniversite Galata Yerleşkesi içerisinde düzenlenen etkinlikle beraber Türkiye lansmanının yapıldığı HTC Vive, fiyatıyla da şaşırtmayı başardı. Amiral gemisi akıllı telefonlarının sahip olduğu fiyatlara sahip olan sanal başlık için açıklanan rakam 6.499 TL olarak duyuruldu.

  HTC Vive

  Bu fiyat HTC Vive için başlangıç fiyatı oldu. Eğer Vive Pro modelini seçecek olursanız, rakam biraz daha yukarı çıkıyor. Pro modelinin Starter Kit versiyonu için 10.499 TL açıklaması yapıldı.

  Bu versiyonun biraz daha geliştirilmiş sürümü olan Pro Fullkit ise 12.499 TL ile satışa çıktı. Peki, bu seriler arasındaki farklar neler? Sanal başlığın özellikleri nasıl?

  HTC Vive

  Özellikleri Hatırlayalım

  Aslında Vive tanıtılalı çok uzun zaman oluyor. Yine de ülkemize gelmesi sonrasında cihazın özellikleri bir kez daha gündeme geldi. Söz konusu sanal başlıkların içerisinde iki adet OLED ekran bulunmakta.

  Bu ekranların her birinin çözünürlük değeri 1080 X 1200 piksel olarak açıklandı. Toplam değere bakıldığı zaman ise 2160 X 1200 piksel çözünürlük değerini görmekteyiz.

  Şu an için piyasada yer alan rakiplerine göre oldukça başarılı bir değere sahip olan ekranların 110 derece görüş açısı sunması ve 90 Hz yenileme hızı gibi iddialı bir hıza sahip olması da büyük bir avantaj.

  Beraberinde kontrol cihazlarıyla gelen modelin Pro versiyonu ise bira daha yüksek bir kalite sunuyor. Pro versiyonunda çözünürlüğün ana versiyona göre %78-80 oranında artığı görülüyor. Pro modellerde çözünürlük değeri 2880 X 1600 piksel olarak belirlenmiş.

  Buna ek olarak bir de ses sistemi dikkat çekiyor. Gelişmiş dahili kulaklıklarında yine Pro modelle beraber geldiğini ekleyelim. Tüm bu özelliklerle beraber HTC Vive ne kadar satış rakamı elde edecek bilinmez ama HTC sanal başlık teknolojileri için ülkemizde de yeni ürünleri sunulması sevindirici.

  Cevap Ver

  Please enter your comment!
  Please enter your name here