Microsoft Xbox Live Gold Üyelerine Kötü Haberi Verdi

Xbox Live Gold fiyatları arttı. Zamlı fiyatlar.

0
Microsoft, Xbox Live Gold
Xbox Live Gold zamlandı

Hem Sony’nin oyun konsollarında hem de Xbox oyun konsollarında, oyun fiyatları biraz yüksek. Özellikle ülkemizde oyun konsolları için satılan oyunların fiyatları bir hayli dikkat çekici. Kullanıcıların yüksek fiyatlardan etkilenmemesini sağlayacak sistemler de yok değil. Sony bunun için PS Plus sistemini sunuyor. Microsoft ise Xbox Live Gold sistemini sunuyor.

Aylık ödenen belli bir ücret karşılığında, kullanıcılara ücretsiz oyunlar sunuluyor ve ücretsiz oyunlar her ay değişiyor. Haliyle çok daha fazla oyuna, çok daha uygun fiyatlarla ulaşabiliyorsunuz. Fakat Microsoft’un Xbox Live Gold sistemi için yaptığı son açıklamalar kullanıcıları memnun etmeyecek gibi gözüküyor.

Xbox Live Gold Ücretlerine Zam!

Microsoft tarafından yapılan açıklamaya göre Xbox Live Gold sisteminin Türkiye fiyatları değişecek. Firma tarafından yapılan zam açıklamasına göre çok ciddi oranda bir fiyat artışı söz konusu. Şu ana kadar 179 TL üzerinden hesaplanan yıllık ücretin, bundan sonraki aşamada 439 TL olacağı açıklandı. Yıllık ücret fiyatlarında yapılan artış bir hayli can sıkıcı.

Xbox Live Gold sisteminde yapılan fiyat değişikliği sadece bu bölümle sınırlı kalmadı. Bunun dışında Xbox Game Pass sistemi için de bir fiyat değişikliği yapıldı. Game Pass için istenen ücret aylık 29 liraydı. Yeni zamlar sonrasında fiyatlar 59 TL olarak değiştirildi.

Xbox Live Gold, Microsoft
Xbox Live Gold zamlı fiyatlar

30 TL gibi bir zam da Game Pass sistemi için gelmiş oldu. Aylık olarak değişen bu ücretin, yıllık paketlerde de değiştiğini belirtelim. Yıllık paketlerde yeni fiyatlar ise 287 TL olarak açıklandı. Tüm bu yeni fiyatların ise hemen geçerli olmayacağını belirtelim. Fiyatların geçerli olacağı tarih 15 Ekim.

15 Ekim sonrasında kullanıcıların yeni fiyatlarla ödeme yapması gerekecek. Oyunlar ve konsollar kısmında şu an için bir fiyat değişikliği ise bulunmuyor. Aynı şekilde Sony tarafından da PS Plus sistemi için yapılmış bir değişiklik söz konusu değil.

Bu kısımda da fiyatla güncellenecek olursa, yine sitemizde yeni fiyatlara yer vereceğiz. Şu an için değişen rakamlar bunlar. Özellikle oyun fiyatları kısmında bir değişiklik olup olmayacağı çok merak ediliyor. Microsoft ya da Sony’nin bu konuda açıklama yapmadığını görüyoruz.

Buradan Xbox Live Eylül Ayı oyunlarına ulaşabilirsiniz.

Cevap Ver

Please enter your comment!
Please enter your name here