Monster Pusat Pro Gamepad İnceleme – Alınır mı?

  Tüm detaylarıyla Monster Pusat Pro Gamepad incelemesi...

  0
  Monster Pusat Pro Gamepad

  Monster Pusat Pro Gamepad, markanın bu alanda tanıtımını gerçekleştirdiği ilk ürün olması nedeniyle oyuncuların büyük oranda ilgisini çekmeyi başardı. Dikkat çeken tasarım, ergonomik yapı ve oldukça başarılı tepki süreleriyle öne çıkan seri, fiyatıyla da pazardaki rekabeti kızıştıracak olan ürünler arasında yer alıyor. Özellikle futbol oyunu tutkunları için farklı bir deneyim sunacağını düşündüğümüz Monster Pusat Pro Gamepad incelemesi ile karşınızdayız. Bakalım ne kadar iddialı bir model ile karşı karşıyayız?

  Monster Pusat Pro Gamepad Tasarımı Nasıl?

  Yeni gamepad, başta tasarım kısmında iddialı bir model. Markanın ana renkleri olarak gösterebileceğimiz yeşil ve siyah renklerin yine başrol oyuncusu olduğunu görüyoruz. Hem orta logo kısmında hem de analog çubuklarının iç kısmında yeşil renkler tercih edilirken, geri kalan bölümde ise tamamen siyah bir kasa kullanılmış durumda.

  Genel gamepad dizilimine baktığımız zaman ise Xbox kontrolcüsünün diziliminin benimsendiği görülüyor. Biraz daha iyi bir tasarımla gelen serinin, Xbox kontrolcüsüne göre daha mini boyutları olduğunu da eklemiş olalım.

  Malzeme kısmını değerlendirdiğimiz zaman da iddialı bir ürünle karşı karşıya olduğumuzu söyleyelim. Kaliteli plastik malzeme, çok uzun süre oyun oynasanız bile elinizde rahatsız bir his bırakmıyor. Özellikle analog çubuklarında bunu daha net bir şekilde görebiliyorsunuz. Tasarım kısmında belki de tek eleştiri yapabileceğimiz nokta, tetik tuşları olacaktır. Tetik tuşlarının biraz daha yumuşak olması beklenebilirdi.

  Ölçüler: 145 mm X 120 mm X 8 mm

  Ağırlık: 240 gram

  Renk: Siyah ve Yeşil tonları

  Monster Pusat Pro Gamepad

  Monster Pusat Pro Gamepad Teknik Özellikleri

  Monster Pusat Pro Gamepad incelemesi kapsamında en net açıklamaları yapabileceğimiz kısım teknik özellikler. Serinin teknik özellikleri benzer modellere göre biraz daha iddialı. 2.4 GHz bağlantı sunan seri, beraberinde bir dongle ile geliyor.

  Bu cihazı bilgisayarınıza takıyor, ardından gamepad üzerinde yer alan eşleştirme tuşuna basarak eşleştirme yapabiliyorsunuz. Yaklaşık olarak 10 saatlik bir pil ömrü sunan Monster Pusat Pro Gamepad, harici bir batarya ya da pil kullanmıyor. Cihazı şarj etmek için kutunun içerisinde yer alan şarj kablosunu kullanabiliyorsunuz.

  USB üzerinden şarj edilebilen cihazın tam şarj için 2 saatlik bir bekleme süresi var. Fakat bu süre içerisinde siz oyununuza devam edebiliyorsunuz. Bir yandan gamepad şarj olurken bir yandan da oyununuzu oynayabiliyorsunuz.

  Açıkçası teknik özellikler kısmında en çok merak edilen bölümlerden birisi tepkime süreleri. Yeni model bu konuda da iddialı. Gecikme süreleri kablosuz bir cihaza göre gerçekten çok iyi. Yarış oyunlarında ya da aksiyon oyunlarında herhangi bir hassaslık sorunu yaşanmıyor. Tepkime süreleri hızlı olduğu için tuşlarda gecikme gibi bir durum olmuyor.

  Monster Pusat Pro Gamepad

  Monster Pusat Pro Gamepad Alınır mı? Fiyat Nasıl?

  İddialı özelliklere sahip olan Monster gamepad, kesinlikle tercih edilebilecek olan ürünler arasında geliyor. Ürün fiyat kısmında 150 TL ile 200 TL arasında değişen fiyatlara sahip. Muhtemelen markanın bu noktada yeni modelleri de gelecek ancak fiyat performans açısından değerlendirdiğimiz zaman kesinlikle tercih edilebilir bir üründen söz ediyoruz. Özellikle pil dayanma süresi ve şarj edilebilir olması bu konuda ürünün biraz daha öne çıkmasını sağlamakta.

  Cevap Ver

  Please enter your comment!
  Please enter your name here