Nintendo Switch Online Sistemi Netlik Kazandı

Nintendo Switch Online başlangıç tarihi için net açıklama geldi. Nintendo Switch Online başlangıç tarihi...

0
Nintendo Switch, online
Nintendo Switch Online sistemi

Nintendo Switch oyun konsolları, zorlu bir sürecin içerisine girmiş durumda. Piyasada çok rahat satılan ve bir hayli yüksek hayran kitlesi olan PS ve Xbox oyun konsollarına karşı duran marka, Nintendo Switch oyun konsollarıyla beraber bu alanda farklı bir renk olmak istiyor. Ülkemizde de satışı olduğunu bildiğimiz konsollar, özel sürümleri ve yeni güncellemeleriyle beraber sürekli sitemizde yer alıyor. Çok kısa bir süre önce, yeni Pokemon oyunu için özel bir versiyonun duyurulduğundan söz etmiştik. Şimdi ise Nintendo Switch Online sistemi ortaya çıktı. Yine Sony ve Microsoft’a karşı bir adım geliyor.

Nintendo Switch Online Sistemi Nasıl İşleyecek?

PlayStation ve Xbox konsol sahiplerinin bildiği bir sistem var. Sony oyun konsollarında PS Plus, Xbox oyun konsollarında ise Xbox Live Gold olarak geçen bu sistem, bir nevi oyun üyeliği almanızı sağlıyor. Bu sistemlere üye olan kullanıcılara her ay ücretsiz oyunlar veriliyor.

Böylece aylık ya da yıllık ufak ücretler karşılığında, her ay yeni oyunlar oynayabiliyorsunuz. Zaten bu sistemden daha önce defalarca söz etmiş ve hey ay hem PlayStation hem de Xbox için verilen oyunları ele almıştık. İşte şimdi bu sistem Nintendo Switch Online adıyla, Nintendo oyun konsollarına da getiriliyor.

Nintendo, Switch Online
Nintendo Switch Online sistemi geliyor

Oyunları online olarak oynamanıza izin verecek olan bu sistemin, her ay belli oyunları sunup sunmayacağı konusunda ise bir bilgi bulunmuyor. Şimdilik online oyun hizmeti verilecek gibi duruyor. Sosyal medya hesabı üzerinden duyurulan Nintendo Switch Online sisteminin başlangıç tarihinin ise 18 Eylül olacağı açıklandı. 18 Eylül tarihinde başlayacak olan sistem, ilk hafta ücretsiz olarak denenebilecek. Sistemin ücretleri de açıklanmış durumda.

Yıllık olarak abone olmak isteyen kullanıcıların 20 dolar, 3 aylık paket kullanmak isteyenlerin 8 dolar, aylık olarak Nintendo Switch Online sistemini kullanmak isteyenlerin ise 4 dolar ödeme yapması gerekiyor. Bir yandan Nintendo Direct canlı yayın sistemini de başlatacak olan firma, 13 Eylül tarihiyle canlı yayın sistemini de açacak. Nintendo Direct olarak yayınlanacak canlı yayın sistemi ne kadar ilgi görecek? Merakla bekliyoruz.

Buradan FIFA 19 Demo Detaylarına Bakabilirsiniz.

Cevap Ver

Please enter your comment!
Please enter your name here