Nintendo Switch Türkiye Fiyatı Yenilendi – İşte Yeni Fiyatlar

Nintendo Switch Türkiye fiyatı için kötü haber geldi! Fiyatlar nasıl değişti? İşte yeni fiyatlar.

0
Nintendo Switch
Nintendo Switch fiyatı

Oyun konsolları için yeni bir soluk olan Nintendo Switch, çok kısa bir süre önce resmi olarak ülkemizde de satılmaya başlandı. PS4 Pro ve Xbox One X gibi güçlü rakiplerine karşı yeni pazarlar bulmak isteyen Nintendo, satışlarla beraber merakla beklenen Türkiye fiyatlarını da açıklamıştı. Aradan geçen 1 ay süre sonra kötü haber geldi. Nintendo Switch Türkiye fiyatı için yeni güncellemeler yapıldı. “Kötü haber” ifadesinden de anlayacağınız gibi konsollara zam geldi. Peki, yeni satış fiyatları nasıl?

Nintendo Switch Zamlı Fiyatları

PS4 serisi ve Xbox One serisinden farklı bir yapı sunması, oyun desteği, farklı kullanım şekilleri gibi birçok nedenden ötürü, hala tercih edilebilirliği tartışılan Nintendo Switch için yeni fiyatlarla beraber tartışmalarda artacak gibi gözüküyor. Öyle ki zamlı konsol fiyatı, PS4 Pro modelini de geride bıraktı. Dilerseniz fiyatlara geçelim.

Nintendo, Switch Türkiye fiyatı
Nintendo Switch Türkiye fiyatı

Geçtiğimiz ay sitemizde de yer verdiğimiz Nintendo Switch Türkiye fiyatı, 2.399 TL olarak açıklanmıştı. Hem Neon hem de gri modelde aynı fiyatın açıklandığını görmüştük. Bunun yanında Nintendo Switch Pro Controller fiyatı da 499 TL olarak açıklanmıştı.

Yine birçok oyuncu için zaten yüksek olan fiyatlar, biraz daha yükseldi. Yapılan zam açıklamasından sonra 600 TL gibi bir fiyat farkının oluştuğunu görüyoruz. Öyle ki açıklanan yeni fiyat 2.999 TL. Bu rakam Sony’nin oyun konsollarını da geride bırakıyor. PS4 Pro modelini hemen hemen aynı fiyata, hatta daha aşağı bir rakama alabiliyorsunuz.

Kontrol Cihazlarının Fiyatları Değişti

Açıklanan son zamlar, sadece konsolların fiyatlarıyla sınırlı kalmadı. Pro Controller cihazı içinde zam açıklaması yapıldı. 499 TL’ye satılan kontrol cihazı, 589 TL gibi bir satış fiyatıyla güncellendi. Kısaca özetlemek gerekirse, yeni fiyatlar;

Switch konsol: 2.399 TL

Pro Controller: 589 TL

Açıkçası bu rakamların ne denli bir karşılık bulacağı tartışılır. Ülkemizde yeni yeni kendisini göstermeye başlayan Switch modelinin geleceği için yeni fiyatlar pek tatmin edici değil. PS4 serisinde sunulan oyun fiyatları ve konsolun gücü düşünüldüğü zaman, bu fiyatlarla Nintendo ülkemizde çok tercih edilmeyecek gibi duruyor.

Buradan Switch Türkiye açıklamasına bakabilirsiniz.

Cevap Ver

Please enter your comment!
Please enter your name here