Nvidia Ekran Kartlarını Oyunlara Göre Güncelledi

Nvidia 399.24-WHQL sürüm güncellemesi sonrasında değişen özellikler neler?

0
ekran kartı, Nvidia 399.24-WHQL
Nvidia 399.24-WHQL neler getiriyor?

Çok kısa bir süre önce yeni ekran kartı teknolojisine geçiş yapan Nvidia, RTX teknolojisi ve yeni mimarisiyle beraber bir hayli ses getirmişti. Hem RTX teknolojisinde hem de markanın yeni mimarisinden daha önce söz etmiştik.

Her ne kadar yeni ekran kartlarına doğru bir odaklama söz konusu olsa da bir yandan da markanın mevcut modelleri için güncellemelerine devam ettiği görülüyor. Güncelleme desteği devam eden GeForce modelleri için yeni bir güncelleme daha yayınlanmış durumda. Yeni oyunlar için yapılan güncellemenin detaylarına geçelim.

Nvidia 399.24-WHQL Güncellemesi

Sürüm numarası olarak 399.24 – WHQL açıklaması yapan Nvidia, bu güncellemeyle beraber son oyunlara göre bir düzenleme sunduğunu da açıkladı. Kısa süre sonra tamamen çıkış yapacak Shadow of the Tomb Raider oyunu başta olmak üzere birçok oyun için optimizasyon yayınlanmış oldu.

Hem yeni Tomb Raider oyunu için düzenleme söz konusu hem de Call of Duty Black Ops 4 Blackout modunun açık beta sürümü için bir düzenleme söz konusu. Her iki oyun içinde ekran kartları en iyi duruma getirilmiş gibi gözüküyor. 399.24 – WHQL güncellemesinin getirdiği yeniliklerin iki oyunla sınırlı olmadığını da ekleyelim.

Nvidia 399.24-WHQL, ekran kartı
Nvidia 399.24-WHQL güncellemesi

Bunun yanında Assetta Corsa oyununda yaşanan bazı kare hatalarının giderildiği, bazı işlemci serilerinde yaşanan sorunların giderildiği ve genel bir performans iyileştirmesi de yapıldığı görülüyor. GeForce serisi ekran kartları için yayınlanan yeni güncellemenin sadece destekli modeller için geçerli olacağını da ekleyelim.

Görünen o ki bir yandan RTX modellerine ilgi gösterirken Nvidia, mevcut modeller ve GTX serileri için de anlık güncellemeler devam edecek. Özellikle yeni oyunların ardı ardına çıkış yaptığı şu dönemde, birkaç güncellemenin daha gelmesi bekleniyor. Yeni oyunlara göre yapılan optimizasyonların oldukça başarılı olduğunu da ekleyelim.

Cevap Ver

Please enter your comment!
Please enter your name here