Nvidia GeForce GTX 1180 Gamescom Etkinliğinde Geliyor

Gamescomm etkinliği birçok açıdan sürprizlere adım atılmasını sağlayacak. Sürprizlerden birisi de yeni Nvidia ekran kartları olacak. İşte detaylar.

0
İşte yeni nesil Nvidia

Ekran kartı konusunda nesil yenilemeye giden firmalar, neredeyse her sene yeni ekran kartı serileri tanıtıyor. Bu noktada AMD ile Nvidia arasındaki yarışın ise her geçen gün biraz daha kızıştığını söylemek gerekiyor. Özellikle son iki yıldır piyasaya sürülen ekran kartları gerek mimari konusunda gerekse de donanım özellikleri konusunda çok daha başarılı seriler oluyor. Her ne kadar iki firmada çıtasını bir hayli yükseltmiş olsa da bu alanda lider Nvidia gibi gözüküyor. İşte Nvidia’nın liderliğini korumak için bu yılki hamlesi olarak gösterilen Nvidia GeForce GTX 1180 ekran kartları içinde geri sayım başladı. Yeni kartlar Gamescom etkinliğinde gelebilir.

Nvidia GeForce GTX 1180 Nasıl Bir Ekran Kartı Olacak?

Yeni ekran kartları için iddialara baktığımız zaman tanıtım zamanının adım adım yaklaştığını görüyoruz. Nvidia GeForce GTX 1180 modeli olarak gelecek olan amiral gemisi ekran kartı modelinin 20 Ağustos tarihinde, Almanya’nın Köln kentinde yapılacak 2018 Gamescom etkinliğinde tanıtılacağı da ortaya çıktı.

Nvidia GeForce GTX 1180 çıkış tarihi
Yeni nesil ekran kartları geliyor

Yeni ekran kartlarının özellikleri konusunda da yeni bilgilerin ortaya çıktığını görüyoruz. Zaten beklentilerde de çok daha güçlü bir ekran kartı olarak karşımıza çıkmasını beklediğimiz Nvidia GeForce GTX 1180 modelinin, GDDR6 belleklerini kullanacağından söz ediliyor. Yeni ekran kartlarının frekans hızının ise 1.6 ile 1.9 GHz arasında olacağından söz ediliyor. Ana modelde 16 GB kapasite sunulacağı ve 3,584 CUDA çekirdeğine yer verileceği de yine iddialar arasında.

Tam 4K Dönemi Başlıyor

Bilgilere göre Nvidia GeForce GTX 1180 ekran kartlarında bulunan sistemler ve çekirdek yapısının yanı sıra mimaride yenilenecek. Yeni ekran kartlarının bu değerlerle beraber 144 Hz yenileme hızıyla beraber 4K çözünürlüğü tam olarak da destekleyeceğinden söz ediliyor. Bu da demek oluyor ki yeni model çok daha başarılı bir performans sunacak.

Özellikle 4K destekli son nesil ekranlar için çok önemli bir uyum sürecine adım atılmış olacak. Beklenti Asus gibi markaların yeni nesil ekranlarının tam uyum ve tam performans ile çalıştırılması. Fiyatlar ve özellik detayları için biraz daha beklemek gerekecek. Tanıtım sonrasında detayları ele alacağız.

Cevap Ver

Please enter your comment!
Please enter your name here