Nvidia GeForce GTX 1650 Özellikleri ve Fiyatı Açıklandı

Nvidia GeForce GTX 1650 kartı için tüm detaylar açıklandı...

0
Nvidia GeForce GTX 1650 kart

Ekran kartı konusunda en iyi markalardan biri olan Nvidia, kısa süre önce yeni seri ekran kartları için beklenen duyuruyu gerçekleştirmişti. Marka RTX serisine geçti ve yeni mimariyle beraber ışın izleme teknolojileri gibi teknolojiler karşımıza çıktı. Her ne kadar bu seriyle beraber yeni nesle geçiş yapılmış olsa da bir yandan uygun fiyatlı serilerde tanıtılmaya devam ediyor. Bu noktada son ekran kartı ise Nvidia GeForce GTX 1650 modeli oldu.

Nvidia GeForce GTX 1650 Özellikleri Neler?

Uygun fiyatlı, daha doğrusu fiyat performans çizgisine sahip bir ekran kartı olarak gelen yeni modelin, GTX 950 ekran kartlarının güncellenmiş versiyonu olarak tanıtıldığını gördük.

Yine Turing mimarisini gördüğümüz ekran kartında, GPU kısmında ise TU117 GPU serisine yer veriliyor. Bu sayede eski ekran kartlarına oranla 2 kat daha iyi bir performans elde edildiğini de belirtelim.

Mimari kısmında çok değişiklik olmamasına karşın çekirdek dağılımı kısmında bir değişiklik söz konusu. Bu modelde 869 CUDA çekirdeğine yer veriliyor. Genel performansın ideal bir seviyeye çıkmasını sağlayan çekirdekler, dışında bellek kısmında ise 4 GB DDR5 belleklerini görüyoruz.

Nvidia GeForce GTX 1650 detaylari

Nvidia GeForce GTX 1650 TDP değerinin ise 75 Watt olduğunu ekleyelim. Ekstra güç girişi de bulundurmayan ekran kartı, 12 nm üretim teknolojisinin bir ürünü olarak karşımıza çıkıyor ve 32 ROP ile 56 TMU birimlerinin kullanıldığını görüyoruz.

Ayrıca Bakabilirsiniz: Ücretsiz Assassin’s Creed Odyssey Nasıl Oynanır?

Tüm bu özellikleriyle beraber Nvidia GeForce GTX 1650 ekran kartlarının kısa süre sonra piyasadaki yerini alacağı da açıklandı. Henüz kartın fiyatının nasıl olacağı konusunda bir bilgi yok ancak dediğimiz gibi uygun fiyatlı bir serinin sunulması beklentisi var. Muhtemelen orta segment oyuncu bilgisayarlarında yer alacak ekran kartlarından söz ediyoruz.

Cevap Ver

Please enter your comment!
Please enter your name here