Nvidia RTX 2080 Fiyatı için Şok Eden Açıklamalar Geldi

Nvidia RTX 2080 fiyatı ve özellikleri için yeni bilgiler var. Ekran kartları ne kadar fiyatla satılacak?

0
Nvidia RTX 2080 fiyatı
Nvidia RTX 2080 serisi

Nvidia, çok kısa bir süre önde yeni mimarilerini ve yeni ekran kartlarını tanıtmıştı. Markanın yaptığı tanıtımın hemen sonrasında yeni modellerin özelliklerini ve bu modellerin fiyatı için verilen bilgileri sizlere aktarmıştık. Üst segment yeni ekran kartları olan RTX 8000,6000 ve 5000 serilerinin dehşete düşüren fiyatlarından ve üst düzey özelliklerinden de söz etmiştik. Bununla beraber yeni mimari olan Turing mimarisi konusunda da detayları paylaşmıştı. Bu detaylara aşağıda yer alan linkten ulaşabilirsiniz. Tanıtılan serinin hemen arkasından gözler Nvidia RTX 2080 modeline çevrildi.

Buradan Nvidia Quadro RTX Grafik Kartları ve Turing Mimarisine ulaşabilirsiniz.

Gamescom kapsamında tanıtılmasını beklediğimiz Nvidia RTX 2080 ekran kartlarının özellikleri bir yana, yeni modelin fiyatı için gelen son iddialarda bir hayli dikkat çekici.

Nvidia RTX 2080 Fiyatı Nasıl Olacak?

Nvidia RTX 2080 fiyatı konusunda paylaşılan bilgiler oldukça ilginç detayları ortaya çıkardı. Kesin bir bilgi yok ancak markaya çok yakın kaynaklar tarafından gelen bilgilere göre yeni seri ekran kartları, önceki nesil ekran kartı olan GTX 1080Ti modelinden daha ucuz olacak.

Bu ekran kartları 699 dolar üzerinden satışa çıkmıştı. RTX 2080 ekran kartlarının fiyatının ise 50 dolar aşağı bir seviyede olacağı ve fiyatların 649 dolar olacağı açıklaması yapıldı. Yeni ekran kartlarının fiyatının neden daha ucuz olduğu konusunda bir bilgi yok.

Yeni Nvidia RTX 2080
Nvidia RTX kartları

 

Öyle ki bu serinin Nvidia Titan V modelinden bile daha performanslı olması bekleniyor. Yani güç artarken bir yandan da fiyat aşağı çekilmiş olacak. Mevcut modellerin oldukça yüksek fiyatlarını düşünecek olursak, Nvidia bu kez strateji değişikliğine gidecek gibi gözüküyor. Yine de yeni ekran kartlarının tanıtımına kadar gelişmeleri takip etmek gerekiyor.

Gamescom etkinliği kapsamında tanıtılmasını beklediğimiz kartların Turing mimarisi ve yeni çekirdekleriyle beraber nasıl bir performans değeri sunacağını merak konusu. 649 dolar gibi bir fiyat açıklamasının gelmesinin ardından bu konuda oyuncuların daha da heyecanlandığını söyleyebiliriz. Şimdilik gelişmeler bu yönde. Detaylar geldikçe aktarmaya devam edeceğiz. Tanıtımın hemen arkasından yeni modelin tüm detaylarına sitemizden ulaşabilirsiniz.

Cevap Ver

Please enter your comment!
Please enter your name here