Nvidia RTX 2080 Ti Teslimat Tarihleri Değişti

Nvidia RTX 2080 Ti ekran kartı modeli için kötü bir haber geldi. Teslimat tarihleri değişti.

0
Nvidia, RTX 2080 Ti, ekran kartı
Nvidia RTX 2080 Ti siparişleri

Nvidia’nın yeni ekran kartı heyecanı devam ediyor. Marka çok kısa bir süre önce tanıtımını gerçekleştirdiği Nvidia RTX serisi ekran kartlarının yavaş yavaş siparişlerinin ulaştırılması aşamasına geçilmeye başlandı. Öyle ki tanıtımların bir hafta sonrasında ön siparişler başlamış ve yeni ekran kartlarının satışlarının başladığını görmüştük. Özellikle Nvidia RTX 2080 Ti ekran kartı modeli için beklentiler oldukça yüksekti.

Hem satış rakamlarının hem de ön sipariş rakamlarının bir hayli yüksek olması bekleniyordu. Beklendiği gibi de oldu ve Nvidia RTX 2080 Ti tokları tükendi. Fakat bu durum teslimatların gecikmesine neden oldu.

Nvidia RTX 2080 Ti Ekran Kartı 1 Hafta Gecikecek

Yeni ekran kartlarının siparişlerine başlayan Nvidia, talebin bir hayli fazla olduğunu dile getirdi. Firma tarafından yapılan açıklamalar sonrasında Nvidia RTX 2080 Ti ekran kartlarına olan ilginin, stokların bitmesine neden olduğu ve bu durumunda gecikmeye neden olacağı öğrenildi.

Teslimatların, 1 hafta kadar bir süre olmak üzere, teslimatın gecikeceği bilgisi verildi. Ekran kartlarının teslimatı için 27 Eylül tarihini beklemek gerekecek. Firma 27 Eylül tarihinde siparişleri kullanıcılara ulaştırmaya başlayacak.

Nvidia, RTX 2080 Ti
Nvidia RTX 2080 Ti ön sipariş

Ön sipariş sürecinde yer alan ekran kartlarının ise sadece Nvidia RTX 2080 Ti modelleri olmadığını biliyoruz. Diğer modellerde ön siparişe açılmış ve RTX serisi satışa çıkmıştı. Diğer RTX ekran kartlarının ertelenmesi gibi bir durum söz konusu değil. RTX 2070 serisi veya diğer modelleri ön sipariş üzerinden satın alan kullanıcılar bu hafta teslimatlarını alabilecekler.

Teslimatın gecikmesindeki ana neden de zaten stok sorunu gibi gözüküyor. Markanın yeni ekran kartlarının satışını arttırmak için böyle bir strateji izlemiş olabilmesi de muhtemel. Yeni modellere olan ilginin daha ne kadar artış göstereceğini göreceğiz. Şimdilik erteleme sadece 1 hafta olarak açıklandı.

Buradan Nvidia RTX 2080 Ti incelemesine bakabilirsiniz.

Cevap Ver

Please enter your comment!
Please enter your name here