Origin Offline Mode Sorunu ve Çözümü

Origin Offline Mode hatası ve bu sorunu çözebilmek adına çözüm önerileri...

2
Origin Offline Mode sorunu

Origin Offline Mode sorunu, özellikle FIFA gibi online tabanlı oyunları oynamak isteyen kullanıcılar için önemli bir sıkıntı oluşturuyor. Söz konusu hata nedeniyle EA sunucularına bağlanamıyorsunuz ve sonucunda da çevrimiçi olamıyorsunuz.

Haliyle oyunların online modlarına ulaşmak pek mümkün olmuyor. Başta dediğimiz gibi özellikle FIFA serisinde online bölümüne ulaşamadığınızı zaman, oyunun %50’lik bir kısmından mahrum kalmış oluyorsunuz. Peki bu hatanın nedeni ne? En önemlisi Origin Offline mode sorunu nasıl düzeltilir?

Origin Offline Mode Sorununun Nedeni Ne?

Bu sorunun yaşanmasında genel olarak iki farklı neden bulunuyor. İlk neden EA sunucularında anlık sorunlar olması. Eğer sunucuda bir sorun varsa, sadece siz değil genel olarak tüm kullanıcıların online bağlantı gerçekleştirmesinde sıkıntılar yaşanacaktır. Online olarak Origin servisine girilemediği için internet isteyen oyunlara ya da oyunların online bölümüne de erişim sağlanamaz. Bu sorun EA sunucularından kaynaklı olan bir sorun ise beklemekten başka bir çareniz yok.

İkinci ana neden ise kullanıcıların sisteminden kaynaklı olan sorunlar. Origin’e bağlanamıyorum sorununu yaşayan bir kullanıcının, sisteminde kontrol etmesi gereken bazı noktalar var. Eğer sorun EA sunucularındaysa beklemek gerekiyor ancak kullanıcı tabanında bir sorun ise bu durumda yapacağınız bazı kontroller var. Bu kontrollerden söz edelim.

Ağ Ayarlarını Düzenleme

İlk yapacağınız işlem ağ ayarlarında Origin uygulaması için düzenleme yapmak olacaktır. Bunun için yapacaklarınız ise şöyle:

 • Sağ alt kısımda yer alan internet simgesine sağ tıklayın.
Origin Offline Mode Sorunu ve Çözümü
 • Açılan menüden “Ağ ve İnternet Ayarları Ögesini Açın” sekmesine basın.
Origin Offline Mode Sorunu ve Çözümü
 • Karşınıza gelen ekrandan “Ağ ve Paylaşım Merkezi” seçeneğine giriş yapın.
Origin Offline Mode Sorunu ve Çözümü
 • Sol alt kısımda “Windows Defender Güvenlik Duvarı” yazısını göreceksiniz. Buraya tıklayın.
Origin Offline Mode Sorunu ve Çözümü
 • Yine sol üst kısımda “Bir Uygulamanın veya özelliğin Windows Defender Güvenlik Duvarını Geçmesine İzin Ver” bölümüne girin.
 • Uygulamaların görüntülendiği bir ekran karşınıza gelecek. Bu ekranda aşağı doğru kaydırma yaparak “Origin” uygulamasını bulun.
Origin Offline Mode Sorunu ve Çözümü
 • Sağ kısımda “Özel” ve “Ortak” bölümlerinin yer aldığını göreceksiniz. Her iki kısmında tik işaretinin olması gerekiyor.
 • Eğer iki seçenek işaretli değilse, yukarıda yer alan “Ayarları Değiştir” butonuna tıklayın ve tik işaretlerini Origin için koyup, alt kısımda yer alan “Tamam” butonuna basın.
 • Listede Origin uygulamasını göremiyorsanız, yine “Ayarları Değiştir” sekmesine basın ve hemen sonrasında “Başka Bir Uygulamaya İzin Ver” seçeneğini seçerek, Origin uygulamasını izin verilen uygulamalardan biri olarak ekleyin.

Bu işlemin hemen ardından uygulamanın yeniden online olup olmadığını kontrol edin. Eğer Origin Offline Mode sorunu ortadan kalkmışsa, ikinci kontrole geçmenize gerek yok. Sorun devam ediyorsa, aşağıdaki adımları uygulayın.

Origin Uygulamasından Tamamen Çıkış Yapmak

Zaman zaman siz uygulamayı kapatmış olsanız bile, arka planda uygulamaya ait .exe dosyaları açık kalabiliyor. Bu durumda da Origin’e bağlanamıyorum sorunları yaşanıyor. Sorunu çözmek için “CTRL + ALT + Delete” komutunu kullanın ve “Görev Yöneticisini” başlatın. Hemen sonrasında Origin uygulamasına ait ne kadar .exe varsa kapatın. Ardından bilgisayarınızı yeniden başlatın ve bir daha deneme gerçekleştirin.

Saat ve Tarih Ayarlarını Kontrol Etmek

Origin gerçek zamanlı olarak sunucu bağlantısı kuruyor. Eğer cihazınızın saat ve tarih ayarlarında bir sıkıntı varsa, online sorunu yaşayabilirsiniz. Bu noktada saat ve tarih ayarlarını otomatik duruma getirmek en iyi çözüm olacaktır.

 • Arama çubuğuna “tarih ve saat” yazın.
Origin Offline Mode Sorunu ve Çözümü
 • Çıkan uygulamaya giriş yapın.
 • Açılan ekrandan “Saati otomatik olarak ayarla” seçeneğini açık konuma getirin.

Tüm bu işlemlerin ardından Origin Offline Mode sorununun çözülmüş olması gerekiyor. Eğer sorun devam ediyorsa, yorum bölümünden yaşadığınız sıkıntı hakkında destek isteyebilirsiniz.

2 YORUMLAR

  • Merhaba,
   Bu sıralar genel bir sorun da var Origin uygulamasında. Origin güncellemeleri yaparak tekrar deneyin. Eğer olmazsa uygulamayı tamamen silin ve resmi siteden Origin uygulamasını tekrar indirip yeniden giriş yapmayı deneyin.

Cevap Ver

Please enter your comment!
Please enter your name here