Oyuncu Telefonu ZTE Nubia Red Magic Fiyat ve Özellikler

Yeni oyuncu serisi telefon Red Magic nasıl özelliklere sahip? Yeni akıllı telefon için açıklanan fiyatlar nasıl?

0
ZTE Nubia Red Magic
ZTE Nubia Red Magic özellikler ve fiyat

Oyuncu telefon modellerine her geçen gün yenileri eklenmeye devam ediyor. Bu alanda birçok yeni ürünle karşılaştığımız gibi akıllı telefon dünyasında yavaş yavaş böyle bir kategori oluşmaya başladığını da görüyoruz. İşte bu modellerden birisi de ZTE Nubia Red Magic modeli.

>>Red Magic Tasarım
>>Ekran Özellikleri
>>Red Magic Teknik Özellikler
>>Kamera Özellikleri
>>Ekstra Özellikler
>>Red Magic Fiyat

ZTE markasının alt markası olarak gösterebileceğimi Nubia tarafından sunulan yeni oyuncu telefonu, hem özellikleri hem de tasarımıyla bu alanda yeni bir akım başlatmış durumda. Sözü daha fazla uzatmayalım ve yeni akıllı telefon için özellikler ve tasarımdan söz edelim.

ZTE Nubia Red Magic Tasarım Detayları ve Telefonun Ölçüleri

Oyuncu telefonu konusunda teknik özellikler, en çok merak edilen kısım olarak karşımıza çıkıyor. Ancak telefonun tasarımı, özelliklerin önüne geçecek kadar iddialı. Bu nedenle öncelikle tasarım detaylarından söz edeceğiz. Tasarım kısmında ZTE Nubia Red Magic, siyah ve kırmızı renklerinden oluşan bir tasarım uyumu sunuyor.

ZTE Nubia Red Magic
ZTE Nubia Red Magic tasarımı nasıl?

Ekran kısmında çerçeveli bir yapı kullanılmasına rağmen, renk uyumu sayesinde sanki çerçevesiz bir ekran sunulmuş görüntüsü var. Arka kısma geçtiğimiz zaman ise dört köşeden kırmızı kısa çizgi detaylarını görüyoruz. V şeklinde bir tasarım oluşturan üst çizgilerin birleştiği kısımda, altıgen şeklinde bir kamera bulunuyor.

ZTE Nubia Red Magic
ZTE Nubia Red Magic tasarım detayları

Tek arka kamera kullanılmasına karşın, kameranın çok daha geniş bir yüzeyi bulunuyor. Kameranın hemen altında ise parmak izi sensörleri yer alıyor ve bu sensörün şeklinde standart dairesel tasarım şeklinde değil. Parmak izi sensörlerinin hemen altında ise bir şerit şeklinde ışıklandırma sistemi sunuluyor.

Boyutlar: 158.1 mm X 74.9 mm X 9.5 mm

Ağırlık: 185 gram

Renk: Tek renk (kırmızı ve siyah detaylar)

Malzeme: Metal çerçeve ve Alüminyum arka kapak

ZTE Nubia Red Magic Ekran Özellikleri Neler?

Gelelim telefonun ekran özelliklerine. Bu modelin ekran özellikleri çok daha önemli. Neden diye sorarsanız, ZTE Nubia Red Magic modeli bir oyuncu telefonu olarak geçiyor.

Bu nedenle oyunlarda tepkime süresi en iyi olan ekranlar kullanılması gerekiyor. Nubia bu konuda istenen başarıyı ortaya koymuş durumda. Telefonda 5.99 inç ekran paneli bulunuyor. 5.99 inç ekrana karşın sunulan çözünürlük değeri ise 2160 X 1080 olarak açıklandı.

ZTE Nubia Red Magic
ZTE Nubia Red Magic ekran

Bu yüksek çözünürlük değeri sayesinde ekranın 403 PPi değerinde piksel yoğunluğu elde etmesi sağlanmış. Genel görüntü kalitesi oldukça başarılı olan telefonun, IPS LCD panel kullandığını da bir ek bilgi olarak belirtelim.

1500:1 kontrast oranı ve 18:9 en boy oranına sahip olan telefonun, AGC Dragontrail ekran dayanıklılığı da sunuluyor. Ekran gövde oranı ise %78.19 olarak açıklandı. Başta belirttiğimiz gibi ekran tasarımı nedeniyle sanki çerçevesiz bir telefon kullanıyormuş gibi bir hisse kapılıyorsunuz.

ZTE Nubia Red Magic Teknik Özellikleri ve İşlemci

Teknik kısımda da oyun performansını en iyi hale getirmek için özel adımlar atılmış durumda. Buna göre yeni serinin içerisinde Snapdragon 835 işlemcilerinin kullanıldığını görüyoruz. 8 çekirdek işlemciyle beraber 4+4 kümeleme sunuluyor. İlk 4 çekirdek kısmında Quad Core 2.45 GHz Kryo 280 kümelemesi bulunuyor. İkinci kısımda ise Quad Core 1.9 GHz Kryo 280 kümelemesi bulunuyor.

ZTE Nubia Red Magic
ZTE Nubia Red Magic özellikleri

2.45 GHz hız sunan işlemciler, grafik birimi olarak ise Adreno 540 serisini getiriyor. 10 nm üretim sürecinin ürünü olan işlemciler ve grafik birimi, performansı bir hayli arttırıyor. RAM bellek kısmında ise LPDDR4x teknolojisini görüyoruz ve 8 GB RAM bellek miktarı sunuluyor.Depolama biriminde ise 128 GB UFS 2.1 teknolojisinde depolama birimi sunulmakta.

Kamera Teknolojisi

Kamera kısmında başta belirttiğimiz gibi tek arka kamera kullanılıyor. 24 MP değerinde arka kamera kullanan akıllı telefon, Samsung 5K2X7SX sensörlerini kullanıyor. 4K 30 fps çekimi yapabilen kamera, EIS ve yavaş çekim modlarına sahip.

ZTE Nubia Red Magic
ZTE Nubia Red Magic kamerası

Ön kamera kısmında ise 8 MP değerinde Full HD çekim yapabilen bir kamera bulunuyor. Arka kameranın diyafram açıklığının f/1.7 olduğunu ve ön kısımda bu değerin f/2.0 diyafram açıklığı olduğunu da ekleyelim.

Batarya ve Ekstra Özellikler

Son olarak batarya sisteminden söz edelim. ZTE Nubia Red Magic telefonunda 3800 mAh değerinde batarya bulunuyor ve batarya hızlı şarj teknolojisine sahip. Suya ve toza dayanıklı olmayan akıllı telefon, Android 8.1 işletim sistemine sahip ve özel bir hava soğutma sistemi sunuyor. Bluetooth 5.0 teknolojisini de destekleyen akıllı telefon 4G+ teknolojisine sahip.

Fiyat Nasıl?

Telefonun fiyatı ise 479 dolar açıklandı. Tüm bu özelliklerle beraber yeni model şu an için satışta.

Buradan Asus ROG Phone İncelemesine bakabilirsiniz.

Cevap Ver

Please enter your comment!
Please enter your name here