Piranha 2345 Oyuncu Klavyesi İncelemesi

  A101 tarafından satışa çıkarılan Piranha 2345 Oyuncu Klavyesi nasıl özelliklere sahip? Klavyenin fiyatı nasıl?

  0
  Piranha 2345 Oyuncu Klavyesi

  Oyuncu klavyesi modelleri içerisinde birçok ünlü seri bulunuyor. Fiyat aralığı oldukça yüksek klavyeler olduğu gibi çok daha uygun ücretler karşılığında satılan fiyat performans ürünleri de bulunuyor. Bu serilerden birisi de Piranha 2345 Oyuncu Klavyesi serisi.

  A101 tarafından kısa süre önce öğrencilere karne hediyesi olarak dağıtılan uygun fiyatlı klavye neler sunuyor? Nasıl özelliklere sahip? Dayanıklılığı nasıl? Tüm bu detaylarıyla beraber Piranha 2345 Oyuncu Klavyesi incelemesini sizlere aktaracağız.

  Piranha 2345 Oyuncu Klavyesi Tasarım

  İlk olarak tasarımdan söz edelim. Tasarım kısmında silikon klavyeleri yansıtan bir tasarım karşımıza çıkıyor. Yüksek tuşlar ve tuş aralıklarının genel olarak başarılı olduğunu söyleyebiliriz. Bunun dışında tam boy klavye yerleşimi yapılmış durumda.

  Çerçeve kısmı ise oldukça ince ve tuşların dışında neredeyse hiçbir çerçeve alanı bulunmuyor. Tasarım kısmında en önemli artı ise RGB ışıklandırma sistemi. 7 farklı RGB renk ile ışıklandırılan klavyenin her bölümü için farklı bir ışıklandırma sunulmuş. Tasarım kısmında başka bir detay söz konusu değil.

  Piranha 2345 Oyuncu Klavyesi Teknik Özellikler

  Piranha 2345 Oyuncu Klavyesi için teknik özellikler kısmında da iddialı detaylar var. Klavyenin üzerinde dediğimiz gibi tam boy klavye yerleşimi yapılmış durumda. Buna ek olarak FN tuşu artısı sunulmuş durumda. F tuşlarına FN fonksiyonuyla beraber multimedya özellikleri eklenmiş durumda. Tepkime hızı olarak ise 500R/SD değeri sunuluyor ve ayrıca 16 bit veri formatını görüyoruz.

  Piranha 2345 Oyuncu Klavyesi
  Piranha 2345 Oyuncu Klavyesi özellikleri

  Dayanıklılık kısmında ise Piranha, 50 milyon tuş basımını işaret etmiş. Açıkçası bu başarılı bir değer. Oyuncu klavyesi için sunulan bağlantı türü ise USB olarak belirlenmiş. Kablolu bağlantıyla çalışan oyuncu klavyesi, 1.4 metre uzunluğunda bir kablo sunuyor ve kablo kumaş kaplı.

  Kutu İçeriği

  Kutu içeriğinde de uzun uzadıya anlatacağımız bir detay yok. Klavyenin kutusundan sadece klavye ve belgesi çıkıyor. Zaten ürün tak çalıştır olarak geliyor.

  Piranha 2345 Oyuncu Klavyesi Fiyatı

  Son olarak fiyat konusundan biraz bahsedelim. Fiyat kısmında sunulan değer rakiplere göre çok daha aşağı bir seviyede. Zaten klavyenin bu kadar incelenmesinin nedeni de bu. A101 satış için 25-26 TL gibi bir fiyat açıklaması yaptı. Piyasada da hemen hemen aynı fiyat aralığında klavyeyi bulmanız mümkün.

   

  Cevap Ver

  Please enter your comment!
  Please enter your name here