PlayStation 2 Devri Tamamen Son Buluyor

PlayStation 2 servis desteğinin sona erdiği açıklandı. Onarım için son verilen tarih ne?

0
PlayStation 2, Sony oyun konsolu
PlayStation 2 servis desteği bitti

Tüm zamanların en çok satan oyun konsolu, yeni nesil oyun konsollarının atası, Sony’nin konsol dünyasında tutunmasını sağlayan ilk model. PlayStation 2 oyun konsollarını anlatmak için daha birçok ifadeye yer verebiliriz.

İlk olarak 2000 yılında yapılan tanıtımı sonrasında tanıştığımız PlayStation 2, şimdilerde ise unutulmuş bir konsol olarak karşımıza çıkıyor. Şu sıralar konsolun son bir kez gündeme gelmesinin nedeni ise Sony’nin yaptığı resmi açıklama. Açıklamaya göre PlayStation 2 bu kez tamamen tarihin tozlu raflarındaki yerini alacak.

PlayStation 2 Servis Desteği Kesildi

Sony tarafından yapılan resmi açıklamada, eski nesil oyun konsollarının servis desteğinin de sona erdiği açıklandı. Tabii ki bu sürpriz bir karar değil. Aslında sürpriz olan kısım, bu zamana kadar PlayStation 2 servis desteğinin devam etmesi.

Tam 18 senedir servis desteğine devam eden konsolların, üretimi 5 yıl önce durdurulmuş ve satışlarına son verilmişti. Fakat onarım hizmeti devam ediyordu. Her ne kadar eski seri konsolların kullanıcı sayısı az olsa da servis desteğinin ve onarım desteğinin devam ettiğini görüyorduk.

Sony, PlayStation 2

Alınan karar sonrasında ise onarım desteğine de son verilmiş oldu. Onarım talebi isteyen kullanıcılardan 31 Ağustos tarihine kadar son destek formları alındı. Bu konsolların onarımının ardından, destek tamamen son bulmuş olacak. 7 Eylül itibariyle mevcut tüm eski konsollar, resmi olarak bir nevi öldürülmüş olacak.

Böylelikle PlayStation 2 konsolları da tarihin tozlu raflarına taşındığını söylemek yanlış olmayacaktır. Şimdi sırada PlayStation 3 serisi var. Üretimi durdurulan PlayStation 3 modelinin de servis desteğinin bir süre sonra kesilmesi bekleniyor. Artık gözler, yeni nesil konsolları bile eski seriler olarak anmamızı neden olan PlayStation 5 konsollarına çevrilecek. Tabii ki net çıkış tarihi konusunda henüz bilgimiz yok.

Buradan PlayStation 5 açıklamasına bakabilirsiniz.

Cevap Ver

Please enter your comment!
Please enter your name here