Playstation 5 Kod Adı Belli Olmuş Olabilir

Playstation 5 oyun konsolları için iddialar gelmeye devam ediyor. Bu kez yeni nesil konsolların kod adı için iddialar gündeme geldi. Peki, kod adı ne olacak?

0
EREBUS, Playstation 5 Kod Adı
Playstation 5 Kod Adı açıklandı

Konsollar, PS4 ve Xbox One modellerinden sonra “yeni nesil konsollar” ifadesiyle karşımıza çıkmaya başladı. Artık konsolların isimlendirmesinde, yeni teknolojiler sayesinde yeni nesil konsollar tanımını kullanmaya başladık. Ancak aradan geçen yıllar yeni nesil konsollar içinde tarihin işlemesine ve bu konsollar içinde yavaş yavaş devrin değişmesine neden oldu. Artık yavaş yavaş eski seri olarak kalmaya yüz tutan konsolların yerini ise bir sonraki nesil alacak. Beklenti Playstation 5 ve Xbox Scarlet konsolları üzerinde yoğunlaşmış durumda. Hatta son olarak Playstation 5 Kod Adı olduğu iddia edilen bir isim yayınlandı.

Playstation 5 Kod Adı Ne Olacak?

Paylaşılan bilgiler Sony’nin ilginç bir adım atacağını gösteriyor. İddialara göre Playstation 5 Kod Adı EREBUS olacak. Sony’nin efsane haline gelmiş God Of War oyunundan esinlenen isim, oyunda yer alan Kratos karakterinin yansıması gibi gözüküyor. Yunan mitolojisinde de yeri olan EREBUS adının, “Kaos’un ürettiği tanrı” olarak anıldığını da ekleyelim.

Kısacası Playstation 5 Kod Adı kısmında efsane oyundan yararlanılacakmış gibi gözüküyor. Henüz resmi olarak isim doğrulanmadığı için firmanın nasıl özellikler sunacağı ve yeni konsolları ne zaman sunacağı da kesin değil.

Sony, Playstation 5 Kod Adı
Playstation 5 Kod Adı belli oldu mu

Fakat arada oluşan yarışta Microsoft’un geri kalmayacağını da belirtelim. İddialara göre Scarlet adıyla gelecek Xbox konsolları, çok daha erken tanıtılacak. Microsoft konsolları erken tanıtarak, Sony’nin önünde pazara çıkmaya hazırlanıyor.

Bu da iki firmanın daha çok çekişmeli bir ortam içerisinde kalacağını gösteriyor. “EREBUS” kod adlı yeni konsolun özellikleri ve Xbox Scarlet konsollarının özelliklerini görmeden, yarışta kimin lider geleceğini bilmek oldukça zor. Şimdilik sadece isimler üzerinden yorumlar yapabiliyor. Bu konuda detaylı açıklamalar geldikçe, sitemizden gelişmeleri aktarmaya devam edeceğiz. Şimdilik kod adı tartışmaları gündemde kalacak gibi gözüküyor.

Cevap Ver

Please enter your comment!
Please enter your name here