Playstation Classic Özellikleri ve Merak Edilen Fiyat

Eski nesil oyun konsolları yenilenerek yeniden satışa çıkarıldı. Playstation Classic konsollarının özellikleri neler? Konsolların kutu içeriğinde nasıl sürprizler var?

0
Sony, Playstation 1, Playstation Classic
Playstation Classic tüm özellikler

Sony’nin oyun konsolu dünyasında başarılı olmasını sağlayan ilk adım, Playstation 1 modeliydi. Aslında atari serilerinden ilham aldığını söyleyebileceğimiz Playstation 1, konsol serilerini de başlatmış oldu. Dönemine göre güzel özelliklerle dikkat çeken ilk nesil konsollar, şimdi ise yeniden dönüş yolunda. Öyle ki Sony yaptığı açıklama Playstation Classic konsollarının yeniden satışa çıkacağını açıkladı.

Firma tarafından yapılan paylaşımla beraber eski seri konsolların oyunculara sunulacağını da öğrenmiş olduk. Playstation Classic konsollarının özellikleri neler olacak? Konsolların fiyatı nasıl olacak? Gibi sorulara cevap arayalım.

Playstation Classic Özellikleri

İlk nesil Playstation Classic tasarımını koruyacak olan yeni cihaz, hemen hemen aynı tasarımı koruyacak. Cihazın üzerinde özel bir tasarımsal oynama yapılmış durumda. Playstation 1 serisine göre bu model, %45 oranında daha ince olacak ve daha hafif olacak. Tasarım biraz daha minimalize edilirken, SCART girişlerine de son veriliyor. Playstation Classic SCART girişi yerine yeni nesil HDMI girişlerine yer verecek.

Sony, Playstation Classic
Playstation Classic özellikleri

HDMI sayesinde cihazı diğer konsollar gibi televizyonlarınıza bağlayabileceksiniz. Televizyonlara bağlantı yapabileceğiniz konsolların kontrol cihazı da eski nesil tasarımla gelecek. Analoglar bulunmayacak.

Atari konsollarından da alışık olduğumuz dizilimi göreceğiz. Yine D-Pad alanına yer verilecek ve yine kontrol tuşlarının yeri sabit kalacak. Bunun yanında CD bölümüne de son verilmiş durumda. CD bölümü için tasarımsal olarak yine değişiklik yok ancak artık bu bölüm kullanım dışı kalmış durumda.

Kutu İçeriğinde Neler Olacak?

Gelelim yeni konsolların kutu içeriğinde neler sunulacağına. Kutu içerisinde tabii ki Classic konsol modeli yenilenmiş tasarımıyla yer alacak. Bunun yanında USB şarj kablosu ve 2 adet kontrol cihazına da yer verilecek. Ayrıca satın alan tüm kullanıcılara 20 adede kadar oyun hediyesinde de bulunulacak.

Oyunlar hangileri Olacak?

Seriyle beraber 20 adet oyun sunulacak. Bunlar çok çok eski oyunlar değil. Fakat tüm oyunlarda açıklanmış değil. 20 oyun içerisinde sadece 5 oyunun belli olduğunu ekleyelim. Belli olan oyunlar ise şöyle;

  • Final Fantasy VII
  • Wild Arms
  • Tekken 3
  • Ridge Racer Type 4
  • Jumping Flash
Playstation Classic detayları
Playstation Classic özellikleri ve fiyatı

Playstation Classic Fiyatı ve Satış Tarihi

Eski neslin yenilenmiş oyun konsolları olarak karşımıza çıkacak olan oyun konsollarının satış fiyatı 99 dolar olarak açıklandı. Bu fiyatla beraber bahsettiğimiz tüm kutu içeriğine ulaşmak mümkün olacak.

Sadece kutu içeriğine değil, 20 adet oyuna da erişim sağlayabileceksiniz. Satışların ise 3 Kasım itibariyle başlayacağı konusunda bilgiler var. Ülkemizde yeni modelin satışı ne zaman yapılır? Bu konuda kesin bir açıklama bulunmuyor.

Buradan Honor Play Türkiye Satışı Hakkında bilgi alabilirsiniz.

Cevap Ver

Please enter your comment!
Please enter your name here