PlayStation Cross Platform Desteği Açıklandı

Fortnite, PlayStation Cross Platform desteğine kavuştu...

0
Fortnite, PlayStation Cross Platform
Fortnite, PlayStation Cross Platform desteği geldi

Sony, oyun konsolu alanında lider firma olarak karşımıza çıkıyor. Özellikle PlayStation 4 serisinden sonra sürekli artan satış grafiği çizen marka, buna rağmen kullanıcılardan eleştiriler almıyor değil. Kullanıcıların en çok eleştirdikleri noktalardan birisi de PlayStation Cross Platform desteği. Diğer konsollardan farklı olarak PlayStation konsollarında, çapraz platform desteğinin çok öne çıkmadığını görüyoruz. Bu durum özellikle Fortnite oyuncuları için tartışmalara neden olmuştu. Dünyayı kasıp kavuran Battle Royale oyunu Fortnite, PlayStation için çapraz platform desteğini bir türlü alamamıştı. Sevindirici haber ise sonunda geldi. Artık Fortnite, PlayStation Cross Platform desteğine kavuştu.

PlayStation Cross Platform Desteği Neler Sunacak?

Sistemin nasıl avantajları olduğundan söz etmek için öncelikle çapraz platform desteğinden bahsetmek gerekiyor. Sony’nin kapalı kapılar ardına sakladığı çapraz platform desteği, diğer platformlardaki kullanıcılarla beraber oyunu oynamanıza izin veriyor.

Sony,Fortnite, PlayStation Cross Platform
Fortnite, PlayStation Cross Platform kullanımda

Yani sadece PlayStation kullanıcılarıyla oynamak yerine, iOS, Nintendo, Xbox, PC, Android platformunda yer alan kullanıcılarla da oyunları oynayabiliyorsunuz. Fortnite oyununun yapısını düşündüğümüz zaman, oldukça sevindirici ve olması gereken bir gelişmeye imza atıldığını söylemek yanlış olmaz.

Yeni düzenleme sonrasında PlayStation Fortnite oyuncuları, daha geniş kitlelerle rekabete girebilecek.

Güncelleme Ne Zaman Geliyor?

Yeni düzenleme için çalışmalar hemen başladı. Birçok bölgede bugünden sonra çapraz platform desteği aktif hale geliyor. Fortnite oyuncularının sadece eski hesaplarını entegre etmeleri yeterli. Eski hesaplarınızı entegre etmeniz, herhangi bir kayıp yaşamanızın da önüne geçecektir.

Görünen o ki Sony, daha farklı planlar peşinde. Markanın benzeri kararlar üzerinde çalışmaya devam ettiği ve her an yeni kararlarını açıklayabileceği konuşuluyor. Yeni bir gelişme olduğunda, PlayStation Cross Platform haberlerini sitemizden paylaşmaya devam edeceğiz. Konu hakkında görüşlerinizi yorum bölümünden bizlerle paylaşabilirsiniz.

Buradan Fortnite Jetpack modu hakkında bilgi alabilirsiniz.

Cevap Ver

Please enter your comment!
Please enter your name here