Quake 2 RTX Ortaya Çıktı

Quake 2 RTX karşınızda.

0
Quake 2 RTX

Şimdiki yetişkinlerin çocukların da veya gençliklerinde hevesle oynadıkları FPS oyunu olan Quake 2’nin güncellenmiş bir versiyonu yayınlandı. Çoğumuzu maziye götürecek olan bu oyunun ilgi çekici bir özelliği ise oyunun Nvidia’nın yeni teknolojisi olan RTX teknolojisi ile oynanıyor olması. Ayrıca bir bayram hediyesi tadında oyun ücretsiz.

Quake 2 ücretsiz olarak nvidia.com ve steam üzerinden indirilebiliyor. Ücretsiz oyunda klasik versiyonun ilk üç seviyesi mevcut. Önceden oyuna sahip olan oyuncular ise oyunun tamamını Nvidia’nın yeni teknolojisi olan Ray Tracing teknolojisi ile oynayabilecek.

Ayrıca bu oyuna daha önceden sahip olan oyuncular multiplayer olarak “multiplayer deatmatch” ve “cooperative multiplayer” game modlarını da Ray Tracing teknolojisi ile oynayabilecek.

Quake 2 Yeniden Geliyor

Peki bu Ray Tracing teknolojisi oyunculara ne gibi deneyimler yaşatacak? Bu teknoloji oyunda bulunan yansımalar, gölgelendirmeler, dinamik aydınlatmalar gibi ışık efeklerinin hepsini tek bir ışın izleme algoritması ile birleştiriyor. Bu algoritmada aydınlatmanın ve gölgelendirmenin çok daha gerçekçi olmasını ve yüksek çözünürlüklü ekranlar ile adeta gerçek dünya deneyimi yaşamanıza olanak sağlıyor.

Oyuncular için şu anda ücretsiz olarak oyunun ilk üç seviyesi mevcut. Daha sonraki aşamalar için oyunun tamamına sahip olmanız gerekiyor. Ayrıca Ray traking deneyimi ile oyunu oynabilmeniz için Nvidia GeForce RTX 2060 GPU sahibi olmanız gerekiyor.

GeForce Pazarlama Müdürü Matt Wuebbling konuyla ilgili olarak “Yeni teknolojileri ve Vulkan API kullanarak, yeni nesil oyuncuların klasikleşmiş oyunları ücretsiz olarak tecrübe etmelerini sağlıyoruz.” dedi.

Cevap Ver

Please enter your comment!
Please enter your name here