Razer Mamba Wireless Özellikleri, Fiyatı ve Satış Durumu

  Razer Mamba Wireless tanıtıma çıktı. İşte IFA 2018 kapsamında tanıtılan yeni mouse.

  0
  IFA 2018, Razer, Mamba Wireless
  Razer Mamba Wireless fiyatı

  IFA 2018 etkinliği kapsamında sürpriz yapan markalardan birisi de Razer oldu. Oyuncu ekipmanları konusunda en başarılı firmalardan biri olan marka, etkinlik kapsamında 3 yeni ürün tanıttı. Aslında markanın oyuncu ekipman seti tanıttığını söylemek yanlış olmayacaktır. Bir oyuncu kulaklığı, bir klavye ve bir de oyuncu mouse modelinin tanıtıldığını gördük. Bir bugün oyuncu mouse modeli olan Razer Mamba Wireless serisini inceleyeceğiz. Bakalım Mamba Wireless özellikleri nasıl? Fiyat kısmında neler sunuluyor?

  Razer Mamba Wireless Tasarım Özellikleri

  Mamba Wireless oyuncu mouse, tasarım kısmında şıklığını sonuna kadar konuşturuyor. Avuç içi için özel olarak ergonomik bir tasarım sunan Razer Mamba Wireless, avuç içi stresini azaltacak bir ergonomi sunuyor.

  Razer Mamba Wireless özellikleri
  Razer Mamba Wireless özellikler ve fiyat

  Yine yan kısımlarında baş parmaklar için özel oluşturulmuş çizgili kaymaz yapı da tasarımın bir hayli öne çıkmasını sağlıyor. Her zaman olduğu gibi siyah ve yeşilin uyumunu ortaya koyan oyuncu mouse, yine Chroma aydınlatmaya da sahip.

  Mamba Wireless Özellikleri Fark Yaratacak

  Gelelim Razer Mamba Wireless oyuncu mouse özelliklerine. Özellikler kısmında seri, farkını ortaya koymuş durumda. İlk dikkat çeken teknoloji Razer 5G gelişmiş optik teknolojisi. Bu teknoloji sayesinde 16.000 DPi değerine çıkabiliyor ve %99.4’lik bir çözünürlük doğruluğu sunuyor.

  Hem hassaslık kısmında hem de hız kısmında rakiplerinin çok daha önünde bir seri görüyoruz. Razer 5G optik teknolojisinde sunulan bir diğer ayrıcalık ise pil tüketim durumu.

  Kablosuz bir model olduğu için önemli kriterlerden biri olan pil dayanma süresinde, 50 saatlik bir pil ömrü sunuluyor. Bu hız değerlerine çıkıp, 50 saat pil ömrü sunmak da oldukça önemli bir özellik olarak karşımıza çıkıyor.

  IFA 2018, Razer Mamba Wireless
  Razer Mamba Wireless tanıtıldı

  Ayrıca kablosuz mouse olumsuzluklarını gidermek için kullanılan Uyarlamalı Frekans Teknolojisi (AFT) özelliğinin kullanıldığını da ekleyelim. AFT teknolojisi sayesinde, bağlantı kopması ya da tepki süresinde yavaşlama gibi bir olumsuzluk yaşanmıyor.

  Teknik kısımdan devam ettiğimiz zaman diğer bir detayımız 7 adet programlanabilir tuş bulunması. Synapse 3 teknolojisi sayesinde her tuşu farklı farklı programlamanıza izin veren mouse, hibrit dahili bellek ve bulut depolama teknolojisi sayesinde tüm tuşları hafızasında tutabiliyor. Yani programladığını tuşları daha sonra aynı ayarlarda kullanabiliyorsunuz. Ayrıca dayanıklılık kısmında da 50 milyon tıklama garantisi veriliyor.

  Fiyat Nasıl?

  Tüm bu detaylarla beraber Mamba Wireless fiyatı ise 100 dolar olarak açıklandı. 100 dolar fiyatı ülkemizde ne kadar bir rakamla karşılık bulacağını ise bilmek oldukça zor. Satışlar şu an sadece kendi ülkesinde başlamış durumda.

  Razer Mamba Wireless Alınır Mı?

  Son olarak bu Razer Wireless modelinin alınabilir bir model olup olmadığından söz edelim. Ülkemizde henüz satışı olmasa da seri oldukça güzel özelliklere sahip. Sadece bütçe kısmında sıkıntılı bir durum söz konusu. Eğer bütçe sıkıntınız yoksa tercih edilebilecek en iyi modellerden bir tanesi.

  Cevap Ver

  Please enter your comment!
  Please enter your name here