Samsung Oyun Telefonu Ne Zaman Çıkacak? İşte İddialar

Oyun telefonlarına yeni bir dev daha dahil oluyor. Bu kez Samsung tarafından oyun telefonu için iddialar gündemde. İşte gelişmeler.

0
Samsung Oyun Telefonu
Samsung Oyun Telefonu neler sunacak?

Akıllı telefon dünyasında hızlı bir gelişim sürecinin olduğunu görebiliyoruz. Yeni amiral gemisi akıllı telefon modellerinde sunulan özellikler ve yeni modellerin tasarımları, akıllı telefonları pazarın en büyük oyuncusu haline getirdi. Bunların hemen sonrasında yeni akım ise oyun telefonları haline geldi. Standart akıllı telefon modellerine göre çok daha başarılı sistemler sunan ve çok daha gelişmiş teknolojilerle beraber karşımıza çıkan oyun telefonları için birçok marka harekete geçmiş durumda. İlk olarak ZTE, hemen sonrasında Xiaomi derken birçok markanın bu alanda yeni telefonlar tanıttığını gördük. Şimdi ise pazarın en büyük markalarından biri olan Samsung, özel bir Samsung Oyun Telefonu üzerinde çalışmalara başladı.

Samsung Oyun Telefonu Özellikleri Belli Mi?

Samsung tarafından konu hakkında yapılmış bir doğrulama açıklaması bulunmuyor. Fakat bu konuda daha önce Samsung modelleri hakkında doğru tahminlerde bulunmuş olan kaynaklardan gelen bilgilere göre Samsung Oyun Telefonu için hazırlıklar başladı. Yeni akıllı telefonun rekabet edecek modellerden biri olması bekleniyor.

Asus, ZTE, Xiaomi gibi markaların bu alanda attığı adımlara karşılık vereceği düşünülen markanın, tak olarak nasıl bir sistem sunacağı konusunda ise bilgiler yok. Samsung Oyun Telefonu haberini paylaşan kaynaklardan da bu konuda bir bilgi paylaşımı yapılmadı. Yeni modelin amiral gemisi akıllı telefonların önünde bir seri olacağı ve biraz daha başarılı bir sistem sunacağını düşünüyoruz.

Samsung Oyun Telefonu
Samsung Oyun Telefonu akıllı telefonları mı geliyor?

Bu ipuçlarını ise markanın yeni GPU çipinden alıyoruz. Çok kısa bir süre önce Güney Koreli teknoloji devinin, yeni bir GPU üzerinde çalıştığı ve bu GPU çiplerinin akıllı telefonların grafik performansını 5 katına kadar arttıracağı iddiaları gündeme gelmişti. İşte bu modellerin Samsung Oyun Telefonu içerisinde kullanılacak olan GPU serisi olacağı konusunda bilgiler var.

Bunun dışında kalan sistem özellikleri, tasarım, bir oyun telefonu için beklenen soğutma sistemleri gibi sistemleri şu an için bilemiyoruz. Bu konuda resmi olarak marka tarafından yapılacak olan açıklamaları beklemek gerekecek. Tanıtımlardan sonra yeni modelin detaylı incelemesine yer vereceğiz. Şimdilik bu alanda en iyi modellerden biri olan Asus ROG modeli incelemesine göz atabilirsiniz.

Cevap Ver

Please enter your comment!
Please enter your name here