Şeffaf Xbox Phantom Black Special Edition Gamepad Tanıtıldı

Xbox için şeffaf tasarım sunan Phantom Black Special Edition Gamepad tanıtımı yapıldı. İşte yeni kontrol cihazı ve fiyatı.

0
Xbox Phantom Black Special Edition Gamepad serisi
Xbox Black Special Edition Gamepad

Sony çok kısa bir süre önce 500 milyon oyun konsolu satışına özel olarak yeni bir ürün tanıtımı yapmıştı. Aslında PS4 Pro serisinin birebir aynısı olan ve sınırlı sayıda üretilen yeni konsollarla beraber şeffaf tasarım sunulmuştu. Daha önce bu konuda yazdığımız yazımızda da belirttiğimiz gibi söz konusu konsollar, 50 bin adet üretildi ve mavi güç ışığı yandığı zaman hem konsollarda hem de kontrol cihazlarında kullanılan tamamen şeffaf yapı sayesinde iç aksam ortaya çıkabiliyor. Yeni nesil konsollar için atılan bu adım bir hayli beğeni toplamıştı. İşte Microsoft, Phantom Black Special Edition Gamepad ile benzeri bir çalışmaya imza attı.

Phantom Black Special Edition Gamepad Özellikleri?

Xbox One kontrol cihazının özel bir tasarım çalışmasıyla sunulmuş hali olarak gösterebileceğimiz Phantom Black Special Edition Gamepad, tam olarak şeffaf bir tasarım sunuyor. Aslında kontrol cihazının gri bir renge sahip olduğunu düşünüyorsunuz ancak daha dikkatli baktığınız zaman cihazın tüm iç aksamını gösterecek şekilde bir kapak tasarımına gidildiği net olarak gözüküyor.

Xbox Phantom Black Special Edition Gamepad
Xboz kontrol cihazı

Kontrol cihazının genel yerleşiminde ise bir değişiklik söz konusu değil. Yine bir üst bir alt olmak üzere iki farklı analog kullanıldığını görüyoruz. Bunun yanında sağ kısımda tuşlar ve sol alt kısımda da yine D-pad yerleşimi devam ediyor. Buna karşın artık tüm bu bölümlerde şeffaf bir tasarım kullanıldığını net bir şekilde görebiliyorsunuz.

Phantom Black Special Edition Gamepad cihazı
Özel tasarım Xbox kontrol cihazı

Phantom Black Special Edition Gamepad serisinin yanında ekstra bir ürün ise gelmiyor. Bu farklı kontrol cihazının en avantajlı yanı, sadece Xbox One konsollarında kullanılmıyor olması. Bunun yanında Phantom Black Special Edition Gamepad serisini bilgisayarlarınızda da kullanabiliyorsunuz. Tıpkı diğer Xbox One kontrol cihazlarında olduğu gibi.

Xbox Phantom Black Special Edition Gamepad
Microsoft Xbox kontrol cihazı

11 Eylül tarihinde satışa çıkacağı açıklanan bu serinin çok fazla üretilmeyeceğini de ekleyelim. Yine de Phantom Black Special Edition Gamepad kontrol cihazını almak isteyenler için fiyat açıklaması da yapalım. Cihazın fiyatı 69 dolar olarak açıklandı. Özel tasarım olduğu için bu rakamın normal seviyede olduğunu söyleyebiliriz.

Buradan Sony’nin 500 milyon satış şerefine sunduğu özel konsollara bakabilirsiniz.

Cevap Ver

Please enter your comment!
Please enter your name here