Sıvı Soğutmalı XPG Spectrix D80 RAM Bellek

XPG Spectrix D80 RAM bellek modelinin satışına başlanmak üzere. Peki, oyunculara sunulan özellikler neler?

0
XPG Spectrix D80 RAM bellek
XPG Spectrix D80 bellekler

Oyuncu ürünlerinin ortak noktalarından bir tanesi RGB renk ışıklandırma sistemi. Oyuncu mouse modellerinde, klavyelerde ve hatta kasa tasarımlarında kullanılan ışıklandırma sistemi artık yavaş yavaş oyuncu ekipmanları için kimlik olarak görülmeye başladı. Bu noktada sadece çevre birimleri değil, bunun yanında bileşenlerde de RGB Renk sistemlerinin kullanılmaya başladığını gördük. İşte bu ürünlerden birisi de XPG Spectrix D80 RAM bellek modeli oldu.

Alanında ilk olma özelliği olan XPG Spectrix D80 RAM bellek, hem hız konusunda hem de sunduğu teknolojiler konusunda bir adım önde gibi gözüküyor. Kısa süre içerisinde Türkiye’de de satışa çıkacak olan ürünün özelliklerinden söz edelim.

XPG Spectrix D80 RAM Bellek Neler Sunuyor?

Bir bileşen olarak en önemli parçalardan biri olan RAM bellek sınıfının bir ürünü olan XPG Spectrix D80, başta sunduğu RGB renk ışıklandırma sistemiyle dikkat çekiyor. Tabii ki oyuncuların bu ışıklandırma sistemini görmesi adına özel bir kasa tasarımına sahip olması gerekiyor. Ürünün bunun dışında en büyük farkı ise sıvı soğutma kullanıyor olması.

Daha önce belleklerde sıvı soğutma sistemi çok görmedik. Hatta hiç görmedik. Ürün bu alanda bir ilk olarak karşımıza çıkıyor. Tabii ki sıvı soğutma sistemine ek olarak standart hava soğutma sistemi de sunuluyor ancak öne çıkan yeni sistem. Bu sistem sayesinde çok yüksek çalışma frekanslarında bile herhangi bir ısınma sorunuyla karşılaşılmıyor.

XPG Spectrix D80 RAM bellek

XPG Spectrix D80 belleği, hız kısmında ise 2666 MHz ve 5000 MHz değerleri arasında çalışabiliyor. Burada işlemci desteğinin çok önemli olduğunu da ekleyelim. İşlemci desteği ne kadar iyiyse, çalışma hızında o kadar yüksek değerlere ulaşabiliyorsunuz.

Kapasite kısmında ise farklı değerler sunuluyor. 16 GB, 32 GB ve 64 GB olmak üzere 3 farklı seçeneğiniz mevcut. DDR4 tipinde olan belleklerin 64 GB olan versiyonu bu alanda amiral gemisi olan modellere kafa tutacak kadar başarılı.

Overclock Desteği Tam

Son olarak XPG Spectrix D80 serisinin overclock uyumlu olduğunu da belirtelim. Hatta ön ayarları olarak gelen overclock seçenekleri bile mevcut. Direk tek tıkla bu seçenekleri kullanabiliyorsunuz.

Cevap Ver

Please enter your comment!
Please enter your name here