SteelSeries Rival 600 Mouse İncelemesi

  SteelSeries markasının en iyi mouse modellerinden biri olan Rival 600 Mouse nasıl özelliklere sahip? Serinin fiyatı ve tüm özellikleri hakkında detaylı incelememizle karşınızdayız.

  0
  SteelSeries Rival 600 Mouse
  SteelSeries Rival 600 Mouse özellikleri ve fiyatı

  E-spor turnuvalarının bu kadar gözde olması, son yıllarda online oyunların yeni bir trend oluşturması ve daha birçok gelişme, oyuncu ekipmanları ve aksesuarları daha önemli hale getirmeye başladı. Oyunlarda maksimum performans almak adına, kullanıcıların özel olarak araştırdığı birçok ekipman var. Bu ekipmanlar arasında en çok önem verilen ise oyuncu mouse modelleri. Bugün oyunlarda maksimum tepkime süresine ulaşarak rakiplerinize üstünlük sağlamak adına kullanabileceğiniz en iyi oyuncu mouse modellerinden biri olan SteelSeries Rival 600 Mouse serisini inceleyeceğiz.

  Alt Başlıklar

  1. >>Tasarım Nasıl?
  2. >>Özellikler Neler?
  3. >>Yazılım Desteği Var Mı?
  4. >>Dayanıklı Mı?
  5. >>Fiyatı Ne Kadar?
  6. >>Alınır Mı?

  Bakalım bu seri oyunlarda size nasıl bir avantaj sağlıyor?

  SteelSeries Rival 600 Mouse Tasarımı Göz Doldurucu

  Bu alanda adı önde gelen markalardan biri olan SteelSeries, Rival serisi mouse modellerinde zaten belli bir tasarım şablonu sunuyor ve SteelSeries Rival 600 Mouse modelinde de bu tasarım şablonunun başarılı bir şekilde uygulandığını görüyoruz.

  SteelSeries Rival 600 Mouse
  SteelSeries Rival 600 Mouse tasarımı

  Modüler bir yapıya sahipmiş gibi gözüken mouse, aslında yan kısımlarda modüler bir yapı sunuyor. Hem sağ hem de sol başparmak bölümünde sökülebilir alanlar var. Bu alanları sökerek, mouse içerisinde yer alan ağırlıkları düzenleyebiliyorsunuz. Seride her biri 4 gram olan 8 adet ağırlık var ve isteğinize göre bu ağırlıkları düzenleyebiliyorsunuz. Yanlarda ayrılan iki kapağın ayrıldığı bölümlerde ise ışık çizgileri bulunuyor.

  SteelSeries Rival 600 Mouse
  SteelSeries Rival 600 Mouse ölçüleri

  Hem farenin alt kısmında yer alan SteelSeries loşunda hem de bu çizgilerde RGB aydınlatma söz konusu. Elyaf takviyeli plastik malzemenin kullanıldığı farenin hem oldukça yumuşak hem de ergonomik olduğunu da ekleyelim. Tasarım kısmında son detayımız ise kablo kullanımı. Cihaz aslında kablolu ancak kolay taşıma için USB kabloyu çıkartıp, takabiliyorsunuz.

  Boyutlar: 131 mm X 62 mm X 27 mm

  Ağırlık: 128 gram

  Kablo Uzunluğu: 2 metre

  SteelSeries Rival 600 Mouse Özellikleri ve Yeni Optik Sistemi

  SteelSeries Rival 600 Mouse, teknik özellikler kısmında çok başarılı bir deneyim sunuyor. Daha önce çok fazla modelde görmediğimiz, hatta hiç görmediğimiz çift sensör teknolojisi bu mouse modelinde yer alıyor. Markanın TrueMove 3 adını verdiği ana sensörün yanında bir de derinlik algılayan doğrusal optik sensörü var.

  SteelSeries Rival 600 Mouse
  SteelSeries Rival 600 Mouse özellikleri neler?

  Bu şekilde mouse, bir yandan birebir anlık takip imkanı sunarken diğer yandan ise fareyi kaldırdığınızda sensörler bunu anlık olarak algılıyor ve kontrollünüzde hiçbir sıkıntılı durum yaşanmamış oluyor. Yani en doğru tepkiler sunulabiliyor. Hız kısmında serinin ise 100 ile 12000 DPI arasında değerler sunduğunu da ekleyelim.

  SteelSeries Rival 600 Mouse
  SteelSeries Rival 600 Mouse detayları

  Sıfır donanımsal hızlandırma özelliği bulunan mouse, 350+ IPS değeri sunuyor. Hem hareketlerinizin çok daha doğru algılanması hem de çok daha hızlı algılanması sağlanıyor. Tuşlar kısmında ise çift katmanlı mekanik anahtar kullanıldığını görüyoruz. 60 milyon tıklama ömrüne sahip olan fare, tuş sayısı kısmında ise 7 farklı programlanabilir tuş sunuyor. Teknik özellikler kısmında son detayımız ise 50g ivmelenme hızı.

  SteelSeries Rival 600 Mouse Yazılımı

  Amiral gemisi fare modellerinde yazılım artısı oldukça önemli. Hem oyunlara göre özel ayarlar yapmak için hem de mevcut ayarlarınızı saklamak için yazılımı kullanmanız gerekiyor. SteelSeries Engine burada yardımınıza koşan yazılım oluyor.

  SteelSeries Rival 600 Mouse
  SteelSeries Rival 600 Mouse yazılım özellikleri

  Mouse ile ilgili tüm ayarları yapabildiğiniz bu yazılım sayesinde ön yüklenmiş olarak gelen oyun ayarlarını da kullanabiliyorsunuz. Ayrıca farenin DPi değerini de bu kısımda düzenleyebiliyorsunuz. Yine ışıklandırma ayarlarını da oldukça detaylı bir şekilde bu yazılım üzerinden yapabiliyorsunuz. Ayarlarınızın tutulması için ise mouse içerisinde 32 bit ARM tabanlı çipler bulunuyor.

  Dayanıklılık Nasıl?

  Gelelim dayanıklılık konusuna. Mouse tuşlar kısmında 60 milyon tıklama değerine sahip. Bu değer standart olarak belirlenmiş 50 milyon tıklama rakamının bile üzerinde. Kasa kısmında ise fiber malzeme ile güçlendirilmiş bir yapı sunuluyor. Kısacası mouse oldukça dayanıklı.

  SteelSeries Rival 600 Mouse
  SteelSeries Rival 600 Mouse fiyatı nasıl?

  SteelSeries Rival 600 Mouse Fiyat

  Bu serinin en kötü yanı ise fiyatı. Dolar karşılığı olarak çok yüksek bir fiyatı olmasa da ülkemizde kur farkı ve vergilerle beraber serinin fiyatı 400 ile 500 TL arasında değişiyor. Kampanyalarla beraber fiyatın maksimum olarak 350 civarlarına düştüğünü söyleyelim.

  SteelSeries Rival 600 Mouse Alınır Mı?

  Sorunun cevabı oldukça basit. İyi bir mouse istiyorsanız ve bütçeniz yeterli ise bu model düşünülmeden alınabilecek bir model. Hem dayanıklılık kısmında hem de özellikler kısmında oldukça başarılı bir seri söz konusu. Tek olumsuz yan ise fiyat.

  Buradan MSI Interceptor DS B1 Mouse İncelemesine bakabilirsiniz.

  Cevap Ver

  Please enter your comment!
  Please enter your name here