Tesla Oyunları Konsolları Kıskandırmaya Geliyor

Tesla, otomobillerin içerisinde oynanabilecek oyunlar geliştirmeyi hedefliyor! Tesla, hangi araçlar için oyun geliştiriyor? İşte detaylar ve yeni oyun yapısı.

0
Tesla araçları için oyun geliyor

Elon Musk, dünyadaki en ilginç girişimcilerden bir tanesi. Çılgınlık mı? Yoksa zeka mı? karar vermek oldukça güç ancak ünlü ismin yaptığı atılımlar dünya çapında ilgi görüyor. Bundan çok kısa bir süre önce uzaya gönderilen Tesla aracı, hemen sonrasında sadece eğlence amacıyla üretildiği söylenen ve sınırlı sayıda satılan lav silahı, sonrasında sörf tahtası gibi çok farklı atılımlarla gündeme gelen ünlü isim, bu kez Tesla araçlarına yapacağı düzenleme ile gündemde. Öyle ki kısa süre önce açılan ilanlara göre Tesla Oyunları geliyor. Üstelik bu oyunlar Tesla’nın otomobillerine özel oyunlar olacak.

Tesla Oyunları için İş İlanı

Şaşkınlık yaratacak yeni atılım, bir iş ilanıyla ortaya çıktı. İş ilanında Tesla Oyunları için geliştiricilerin aradığı vurgulanıyor. Amaç Tesla otomobillerinde yer alan ve neredeyse konsolların boyutunda olan ekranlara özel oyunlar geliştirmek olacak.

Multimedya ekranı olarak gösterilen bu ekran, aslında tam bir bilgisayar gibi görev yapıyor. Ekrandan aracın mevcut durumu, enerji durumu, navigasyon, multimedya ögeleri, araç içi tüm sistemlerin düzenlemesi gibi hemen hemen her düzenlemeyi gerçekleştirebiliyorsunuz. Kısacası bu kısım Tesla araçları için beyin konumunda demek doğru olacaktır. Bir nevi kullanıcı ile araç arasındaki bağlantının kurulduğu bölüm.

Tesla Oyunları geliştiriliyor
Tesla araçları için yeni oyunlar geliyor

İşte Tesla Oyunları tam olarak bu ekranlar için geliştirilecek. İlana göre, oynanabilirliği yüksek ve ilgi çekici oyunlar geliştirilmesi planlanıyor. Yani son dönem mobil oyunlarında gördüğümüz, düşük sistem gereksinimlerine karşılık ilgi odağı olan yapımlara benzer oyunların geliştirilmesi amaçlanıyor. Konsol oyunları mantığı üzerinden yürüyeceğinden söz edilen oyunların, aracın ekranından oynanmasının yanında direksiyon üzerinde yer alan butonlardan da kontrol edilmesi gibi bir durum söz konusu olabilir.

Henüz Tesla Oyunları için tam olarak nasıl bir sistem düşünüldüğü konusunda net bilgiler yok. Muhtemelen aracın sadece kapalı konumda durmasında çalışacak olan oyunlar için sınırın ne olacağını da bilemiyoruz. Tüm bunlar için Elon Musk tarafından kısa süre sonra açıklamalar yapılacaktır. Oyun sektöründe gösterilen ilginin ne kadar arttığını düşünecek olursak, Tesla Oyunları için nasıl geri dönüşler alınacağını da az çok tahmin etmek zor değil. Bakalım gelişmeler nasıl olacak?

Buradan FIFA 19 Futbolcu Puanları Yazımıza Bakabilirsiniz.

Cevap Ver

Please enter your comment!
Please enter your name here