VR Oyuncularına Özel Oculus Quest Ortaya Çıktı

  Oyunculara özel Oculus Quest sanal başlığı duyuruldu...

  0
  Oculus Quest
  sanal gerçeklik seti Oculus Quest

  Sanal gerçeklik hemen her alanda hayatımıza girmeye başladı. Sanal gerçeklik oyunlarını, sanal gerçeklik uygulamalarını çok sık görmeye başladık. Bu alanda donanım ürünlerinin sayısı da her geçen gün biraz daha artış gösteriyor. Sanal gerçeklik konusunda adını en çok duyuran firmalardan biri olan Facebook ise Oculus serisiyle donanım alanında kendisini gösteriyor. Firma son olarak Oculus Quest başlıklarını duyurdu.

  Tamamen bağımsız bir şekilde VR oyunları oynamanızı sağlayacak olan Oculus Quest sanal başlıklarının detaylarından söz edelim.

  Oculus Quest Nasıl Bir Başlık?

  Hepsi bir arada bir ürün grubu olarak tanıtılan Oculus Quest sanal başlıklarının, ana amacı da zaten VR oyunlarında en iyi deneyimi sunmak. Kullanıcıların yeni cihazla oyun oynamak için ekstra hiçbir donanıma ihtiyacı yok. Ekstra bir bilgisayara ya da harici olarak kullanılması gereken bir sensöre ihtiyaç yok. Yine ana olarak bir sanal başlık ve iki adet kontrol cihazıyla gelen seri, tüm sensörleri ve kontrol cihazlarıyla beraber tek bir set üzerinde kullanım sunabiliyor.

  Çıkış tarihi olarak 2019 yılı açıklaması yapılan Oculus Quest, Mayıs ayı gibi satışa çıkmış olacak. Cihazın tüm bu özellikleri ve bağımsız yapısıyla beraber satış fiyatının ise 399 dolar olacağı belirtiliyor. Ülkemizde satılıp satılmayacağını bilemediğimiz cihaz, satılacak olursa 2500 – 3000 TL bandında olacak. Fakat dediğimiz gibi henüz satış için kesin bir bilgi yok.

  Tamamı bağımsız olan set, içerisinde 50 adet VR oyunuyla beraber gelecek. Kısacası hem oyunlar hazır olacak hem de set oynamaya hazır olacak. Daha detaylı bilgi almak ve Oculus Quest hakkında fikir almak için paylaştığımız videoyu da inceleyebilirsiniz. Videoda harici sensörler olmadan kullanımın nasıl yapılacağı da net bir şekilde gösterilmiş.

  Buradan Doom 2 Battle Royal modunu nasıl indireceğinize bakabilirsiniz.

  Cevap Ver

  Please enter your comment!
  Please enter your name here