Xbox One FastStart Teknolojisi Nedir?

0
Xbox One FastStart
Xbox One FastStart nedir?

Xbox One FastStart(hızlı başlangıç), Microsoft tarafından konsol sahiplerine sunulan ve oyunların hızlı başlatılmasını sağlayan bir konsol teknolojisidir. Yeni teknoloji Xbox One FastStart(hızlı başlangıç), ilk kez E3 2018 fuarında duyurulmuştur. Temmuz ayı itibariyle ise Xbox One kullanan, tüm konsol kullanıcılarına sunulmaya başlamıştır.

Microsoft ile Sony arasında artan rekabet yeni atılımlar yapılmasının önünü açmaya başladı. Bir yandan Sony, yeni yazılım güncellemeleri ve yeni oyun promosyonları ile öne çıkıyor diğer yandan ise Microsoft yeni konsollar ve yeni yazılım teknolojileriyle cevap veriyor. Bu noktada Microsoft’un son hamlelerinden birisi de Xbox One FastStart teknolojisi olmuştu. Firma tarafından ilk olarak E3 2018 fuarında duyurulan teknoloji, Xbox kullanıcılarına büyük ayrıcalıklar sunuyor? Peki, bu teknoloji neler sağlıyor?

Xbox One FastStart Nasıl Ayrıcalıklar Sunuyor?

Xbox One FastStart teknolojisiyle beraber kullanıcılara hızlı oyun başlangıcı imkanı veriyor. Saatlerde oyunları başlatmak için indirmek ya da uzun bekleme sürelerinin geçmesini beklemenize gerek yok. Bu teknoloji sayesinde indirilen oyunlar, belli bir ön yükleme seviyesine geldiği zaman oyuna giriş yapmanıza izin veriyor.

Xbox One FastStart
Xbox One FastStart teknolojisi

Hızlı başlangıç sistemi olarak sunulan sistemin bazı sınırlamaları olduğunu da ekleyelim. Yani her ne kadar hızlı başlangıç sistemi olarak karşımıza çıkan yeni bir teknolojiden söz ediyor olsak da tüm oyunlar için bu teknoloji kullanmak mümkün değil.

Xbox One FastStart Sınırları Neler?

E3 2018 fuarına damga vuran yeni teknoloji şimdilik sadece İngilizce dil kullanan sınırlı oyunlar için sunuluyor. Bu özelliği kullanmak için destekli oyunları kullanmanız gerekiyor. Her oyunda yeni sistemin kullanılması mümkün değil. Bunun dışında Xbox One konsol sahibi olmanız lazım. Daha eski serilerde de yine bu teknoloji kullanılmıyor.

Diğer bir gereklilik ise indirme hızı. İndirme hızınızın da en az 20 Mbps olması gerekiyor. Aksi halde yeni sistemin ayrıcalıklarından yararlanamıyorsunuz. Daha yavaş bir indirme hızı için destek sunmayacaklarını fuarda da açıklayan Microsoft, sürekli bu bölümü geliştirmek üzerine çalışmalarına devam edeceğini de belirtmiş durumda. Yani ilerleyen dönemlerde sınırlamalarda bazı değişiklikler görebiliriz. Şimdilik değişiklikler konusunda net bilgiler yok.

Buradan Trust GXT 148 Oyuncu Mouse incelemesine bakabilirsiniz.

Cevap Ver

Please enter your comment!
Please enter your name here