Xbox One Gamescom Etkinliğinde Yeni Sürümle Gözükecek

Microsoft, Xbox One serisini yenilemek için çalışmalara başladı. Gamescom etkinliğinde göreceğimiz sürprizler neler?

0
Xbox One yenilenebilir
Gamescom Xbox One sürprizi

Microsoft oyun konsolları için en köklü firmalardan biri olarak biliniyor. Firmanın, Sony gibi bir devle yarış halinde olduğu ve bu alanda en çok satan ikinci oyun konsolu serisine sahip olduğunu da biliyoruz. Xbox One serisinden sonra başarısını biraz daha arttıran Microsoft, son dönemde rakibinden farklı olarak, sürekli yenilenmiş modelleri piyasaya sürmeye başladı.

PS5 serisinin hala ne zaman çıkış yapacağı bilinmezken, Xbox One serisi için ardı ardına yenilenmiş modeller gördük. Şimdi ise markanın yeni bir cihaz üzerinde daha çalıştığı ortaya çıktı. Gamescom etkinliği kapsamında tanıtılması beklenen yenilenmiş konsollar için detaylara geçelim.

Yeni Xbox One Modeli Neler Sunacak?

Gamescom etkinliği için Microsoft’un en önemli sürprizi olarak gösterilen yenilenmiş konsol, yine Xbox One serisine dahil olacak ve beğeni toplayacak değişikliklerle beraber gelecek. Yeni konsollar için ilk değişiklik iddiası ise tepkiye duyarlı kontrol düğmeleri oldu. Elite Controller düğmeleri olarak da belirtilen bu düğmeler sayesinde, oyun kumandaları yenilenmiş olacak. Ayrıca bu şekilde oyuncuların, oyunun atmosferine yakından dahil olması sağlanacak.

Xbox One yeni konsolları
yenilenmiş bir Xbox One yolda

Bunun dışında manyetik bir USB Type C portuna yer verileceği bilgisi var. Fakat bu sistemin tam olarak nasıl çalışacağı konusunda bir bilgi verilmiş değil. Hem HDR hem de 4K desteğine sahip olacağı iddiası da olan yenilenmiş konsolların, depolama biriminde de değişikliklere gidebileceği belirtiliyor. Bunun için 1 TB alan gibi bir iddia var. Ancak bu iddiaların henüz netlik kazanmadığını belirtelim. Yenilenmiş Xbox One modelinin depolama alanı sabitte kalabilir.

Yeni Konsol Ne Zaman Tanıtılacak?

Yeni değil ancak yenilenmiş olarak ifade edebileceğimiz konsolların Gamescom etkinliği ile ortaya çıkacağından söz etmiştik. Marka tarafından resmi bir açıklama yok ancak beklenti bu tarihte geleceği yönünde. Etkinliğin düzenleneceği tarih ise 21 Ağustos. 21 Ağustos gününde başlayacak olan etkinlik kapsamında, sadece Microsoft yeni ürünler göstermeyecek.

Bunun dışında birçok yeni yapımında gelmesini bekliyoruz. Yenilenmiş olan konsolların tanıtılmasının ardından tüm detaylara ve değişikliklere sitemizden yer vereceğiz. Bu tarihten önce Microsoft tarafından da açıklamalar gelebileceğini, dip not olarak ekleyelim.

Buradan Rainbow Six Siege Yeni Ban sistemi yazımıza bakabilirsiniz.

Cevap Ver

Please enter your comment!
Please enter your name here